Apothéka.sk
Spravodajstvo z EÚTlačové správy Bolesť Cestovanie Editorial Informačné technológie ComorraPharm sro. Liečivé rastliny - Fytoterapia Medicínska história Medicínska technika Novinky Očkovanie Odborník radí Predstavujeme Vám… Prevencia Psychológia, neurológia Rodinný lekár Rozhovory Trendy v Európe Ústna hygiena Veterinárna sekcia Vitamíny, minerály a potravinové doplnky Vývoj & trendy vo farmácii Vývoj v medicíne Zákony, poisťovne Zdravá krása Zdravá racionálna výživa Zdravotnícka legislatíva Zdravý pohyb Zdravý životný štýl Životné prostredie

Informácie o produktoch Kompilácia, rešeršná práca Pôvodný článok PR článok - platená inzercia Preklad Vyhlásenia, Informácie, Výzvy

2011 / 4, 3, 2, 1
2010 / 4, 3, 2
2009 / 4, 3, 2, 1
2008 / 4, 3, 2, 1
2007 / 4, 2
2006 / 3, 1
2005 / 4, 3, 2, 1
2004 / 4, 3, 2, 1
2003 / 4, 3, 2, 1
2002 / 4, 3, 2, 1
2001 / 4, 3, 2, 1
2000 / 4, 3
Informačné technológie

Josef Špůr
Úvod do systematické filosofie - Filosofie přírody
13,49 EUR
(406,40 SKK)
Anne Wilsonová
Ľahko, rýchlo a bez mäsa
2,29 EUR
(68,99 SKK)
Li Lanquing
Breaking Through
31,14 EUR
(938,12 SKK)
Prepočítané konverzným kurzom 30,1260 SK = 1 EUR
Práve čítate číslo 2005/1 - Ústna hygiena - PR článok - platená inzercia
nedeľa, 21. Október 2019 | dátum ostatnej aktualizácie: 10. Marec 2012 10:10

Moderná ústna hygiena
Doc. MUDr. Ivan Erdelský, CSc., Vedúci Katedry stomatológie SZU, Bratislava - 16.2.2005

O zuboch a ústnej dutine sa zdá , že je to časť tela, ktorá spôsobuje málo problémov, ale málokto však má to šťastie... Pravidelný, zdravý chrup patrí k norme krásy a je snahou človeka, aby sa čo najviac tejto norme pribížil.

Starostlivost o ústnu dutinu
Zachovanie a udržanie pekného a funkcieschopného chrupu do vysokého veku nie je jednoduchou záležitosťou. Prvoradou podmienkou toho, aby sme nemali problémy so zubami a ústnou dutinou je poznanie príčin vzniku ochorenia a podmienok ako poškodeniu zdravia ústnej dutiny predchádzať.

Otázka vzniku zubného kazu a ochorenia parodontu ako najčastejších príčin straty zubov je vyriešená. Mikrobiológovia 70-tych rokov poukázali na význam určitých druhov mikroorganizmov v ústnej dutine zúčastňujúcich sa na tvorbe kyselín, ktoré naleptávajú zubnú sklovinu. Zápal ďasien a neskôr tak obávaná parodontóza vzniká tiež vplyvom chemických látok produkovaných ústnymi mikroorganizmami. Mikróby vo vlhkom prostredí ústnej dutiny spolu so zvyškami potravy vytvárajú na povrchu zubov tenkú blatovitú vrstvu, ktorú nazývame zubným povlakom. A sme pri koreni veci.


obr. č. 1 - zubná kefka hyG Ionic Action japonskej firmy Hukuba
Tento povlak pevne ulpieva na povrchu zubov, nedá sa odstrániť výplachom úst ani hryzením jabĺčka. Povlak možno odstrániť jedine zubnou kefkou, zubnou niťou a rozličnými pomôckami ako medizubné kefky, špáradlá a podobne. Plak na zuboch nevidno. Splýva s farbou zubov a pomocou niektorých farbív ho môžeme zviditelniť.

Hovorili sme o zubnej kefke ako prostriedku, pomocou ktorého možno povlak odstrániť. Používame k tomu zubnú pastu, ako pomocný prostriedok. Zvyšuje efekt čistenia, spríjemňuje chuť a obsahuje viaceré pomocné látky svyšujúce odolnosť skloviny a zabraňujúce množeniu a škodlivému účinku baktérií. Hlavným prostriedkom však napriek názoru väčšiny verejnosti ostáva zubná kefka.

Zubná kefka prešla svojím vývojom. Od ebenového dreva, ktoré používali už Féničania a Egypťania po rotačné elektrické zubné kefky objavujúce sa v rozličných variáciách a rozličných cenách na našom trhu.


obr. č. 2. - Klasická konštrukcia štetiniek je doplnená jednosmerným elektrickým prúdom, ktorý spôsobuje uvoľňovanie matérie zubného povlaku z povrchu zuba
Pozornosť odborníkov zaujala v poslednej dobe zubná kefka hyG Ionic Action japonskej firmy Hukuba založená na novom princípe. Klasická konštrukcia štetiniek je doplnená jednosmerným elektrickým prúdom, ktorý poskytuje 3 voltová batéria. Tento ionizujúci efekt zubnej kefky spôsobuje uvoľňovanie matérie zubného povlaku z povrchu zuba a tým zvyšuje účinnosť čistenia zubov. Podľa publikovaných štúdií vykonaných na japonských a amerických pracoviskách je tento zvýšený čistiaci efekt je doplnený ionizačným účinkom, pomocou ktorého sa vpravujú do povrchových vrstiev zubných tkanív látky znižujúce citlivosť zuba na chlad a sladkosti.

Ostatné informácie o konštrukcii novej zubnej kefky a jej účinku sa dozviete v texte informačného letáku. Názory odborníkov sa zhodujú s princípom ionizačného účinku tejto zubnej kefky a napriek jej trochu vyššej cene odporúčame jej používanie v zlepšení prevencie zubného kazu a ochorenia parodontu.Čítajte ďalej...
PREHĽAD ČÍSLA
   
 ODPORÚČAME
Prepočítané konverzným kurzom
1 EUR = 30,1260 SK
VIAC TOVAROV »   


Copyright © 1996-2019 ComorraPharm s.r.o.
© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.
Články sú aktualizované a upravované publikačným systémom IPSA2002.