Apothéka.sk
Spravodajstvo z EÚTlačové správy Bolesť Cestovanie Editorial Informačné technológie ComorraPharm sro. Liečivé rastliny - Fytoterapia Medicínska história Medicínska technika Novinky Očkovanie Odborník radí Predstavujeme Vám… Prevencia Psychológia, neurológia Rodinný lekár Rozhovory Trendy v Európe Ústna hygiena Veterinárna sekcia Vitamíny, minerály a potravinové doplnky Vývoj & trendy vo farmácii Vývoj v medicíne Zákony, poisťovne Zdravá krása Zdravá racionálna výživa Zdravotnícka legislatíva Zdravý pohyb Zdravý životný štýl Životné prostredie

Informácie o produktoch Kompilácia, rešeršná práca Pôvodný článok PR článok - platená inzercia Preklad Vyhlásenia, Informácie, Výzvy

2011 / 4, 3, 2, 1
2010 / 4, 3, 2
2009 / 4, 3, 2, 1
2008 / 4, 3, 2, 1
2007 / 4, 2
2006 / 3, 1
2005 / 4, 3, 2, 1
2004 / 4, 3, 2, 1
2003 / 4, 3, 2, 1
2002 / 4, 3, 2, 1
2001 / 4, 3, 2, 1
2000 / 4, 3
Informačné technológie

Alexandr Ort a kol.
Bezpečnost Evropy a Česká republika
12,45 EUR
(375,07 SKK)
Tony Glenville
Imidž úspešného muža
10,03 EUR
(302,16 SKK)
Ladislav Horák, Tomáš Skřička
Paliativní léčba rakoviny konečníku
8,65 EUR
(260,59 SKK)
Prepočítané konverzným kurzom 30,1260 SK = 1 EUR
Práve čítate číslo 2009/3 - Novinky - PR článok - platená inzercia
štvrtok, 25. August 2019 | dátum ostatnej aktualizácie: 10. Marec 2012 10:10

Vzkriesenie výrobku "Šediváčik"
MUDr. Oto Sova, CSc., BOOS – Biologické substancie, Košice - 15.6.2009

Firma BOOS - Biologické substancie v Košiciach vyvinula nový kozmetický prípravok proti šedinám, ktorý neobsahuje olovo ani iné škodliviny a vyhovuje normám EÚ. Článok opisuje históriu vývoja a princíp pôsobenia prípravku.

BOOS– BIOLOGICAL SUBSTANCES
Minulý rok televízia Markíza, JOJ, TASR a početné médiá priniesli správu o tom, že uvedený kozmetický prostriedok proti šedinám bol stiahnutý z trhu, pretože obsahuje olovo a môže spôsobovať rakovinu. Bol to pre nás, ako jediného výrobcu v Európe vážny problém, a aj keď sa v lekárňach ďalej veselo predával podobný zaoceánsky prípravok obsahujúci olovo, nepátrali sme po tom, ako je to možné, ale vysúkali sme si rukávy a začali sme skúmať, či je možné vyrobiť takýto prípravok bez olova.

Vlasy sú naplnené pigmentom melanínom, ktorý prichádza do vlasov v oxidovanej forme bezfarebný. Bunky pri vlasových korienkoch vylučujú redukčný enzým, ktorý melanín redukuje a ten sa mení na čierny. Ako človek starne, alebo v dôsledku chorôb tieto bunky prestanú plniť svoju funkciu a vlas sa plní bezfarebným melanínom – zošedivie. V Šediváčiku sme nahradili redukčný enzým a ako médium, na ktoré sa odstránený kyslík viazal sme použili octan olovnatý. Tento bolo treba nahradiť neškodnou látkou, ale plniacou si svoju redukčnú funkciu..

Preskúšali sme asi 60 rôznych zlúčenín, vykonali najmenej dvesto rôznych pokusov, kým sa ukázalo, že zlúčeninu olova môžeme nahradiť zlúčeninou neškodného striebra. Potom nastalo obdobie skúšok a overovania, a celý proces trval bezmála rok. Výsledok sa dostavil a nový prostriedok proti šedinám je na svete. Dali sme mu meno Greylet, čo v preklade je asi pôvodný slovenský názov. To preto, lebo počítame aj s exportom, pretože sme jediní výrobcovia bezolovnatého prostriedku proti šedinám vo svetovom meradle.

Filozofia odstraňovania šedín má svoj zmysel. Keď sme sledovali, či ho bude niekto používať, takmer každý nám tvrdil, že šedivenie mu nespôsobuje žiadny problém, naopak, vzbudzuje to vážnosť, imponuje ženám. Ale keď sme sa s odstupom opýtali, aká farba vlasov sa im páči, ani jeden neuviedol že šedivá!! Farby farbia vlasy zvonka a keď vlas odrastá, objavuje sa krutá biela zóna, ktorá je nechutná a prezrádza, že majiteľka si vlasy farbí a to nie načas. Greylet spôsobuje zmenu farby vlasu na pôvodnú zvnútra, pretože človek nededí farbu vlasu, ale jeho hrúbku a on môže redukovať iba toľko melanínu, koľko je vo vlase. Ak sa prípravok prestane užívať, celý vlas postupne stratí farbu a zošedivie, čo trvá aj pol roka.

Nadobudnutie pôvodnej farby vlasov prebieha postupne, takže v 90% prípadov si okolie či ani kolegovia nič nevšimnú, natoľko si zvykajú na pomaly tmavnúceho suseda, či kolegu. Podľa našich skúseností a ankiet sme s prekvapením zistili, že nadobudnutie pôvodnej farby vlasov mení pozitívne psychiku užívateľa. Veľká väčšina užívateľov sa vyslovila, že neverili letákom, ale po užívaní, keď „omladli“ získali novú silu a energiu pre boj zo starnutím. Mali lepšie vyhliadky aj v zamestnaní. A potvrdilo sa aj to, že šediví muži neimponujú až tak ženám, pretože niektoré žiarlivé manželky nedovolili svojim manželom užívanie preparátu, aby sa nezapáčili iným ženám! No moment! V úvode nám tvrdili, že šediny imponujú ženám!! Tak ako to je!?

Neostáva nič iné, iba vyskúšať. Však to nebolí a je to také jednouché. Nastriekať si prípravok do vlasov - to trvá niekoľko sekúnd. A ich vysušenie sušičom proces urýchľuje. A zase sme mladí a pekní.

Náš nový výrobok sa pokúšame umiestniť späť na stratený trh, najprv do osvedčených lekární. Samozrejme obnovený predaj podporujeme rozsiahlou reklamnou kampaňou – inzeráty sa už objavili v periodikách (Nový čas, príloha Zdravie, Šarm), billboardy, tisícky letákov a pútačov atď. V reklamnej kampani budeme systematicky pokračovať, aby sme uľahčili prácu predávajúcich.Čítajte ďalej...
PREHĽAD ČÍSLA
   
 ODPORÚČAME
Prepočítané konverzným kurzom
1 EUR = 30,1260 SK
VIAC TOVAROV »   


Copyright © 1996-2019 ComorraPharm s.r.o.
© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.
Články sú aktualizované a upravované publikačným systémom IPSA2002.