Apothéka.sk
Spravodajstvo z EÚTlačové správy Bolesť Cestovanie Editorial Informačné technológie ComorraPharm sro. Liečivé rastliny - Fytoterapia Medicínska história Medicínska technika Novinky Očkovanie Odborník radí Predstavujeme Vám… Prevencia Psychológia, neurológia Rodinný lekár Rozhovory Trendy v Európe Ústna hygiena Veterinárna sekcia Vitamíny, minerály a potravinové doplnky Vývoj & trendy vo farmácii Vývoj v medicíne Zákony, poisťovne Zdravá krása Zdravá racionálna výživa Zdravotnícka legislatíva Zdravý pohyb Zdravý životný štýl Životné prostredie

Informácie o produktoch Kompilácia, rešeršná práca Pôvodný článok PR článok - platená inzercia Preklad Vyhlásenia, Informácie, Výzvy

2011 / 4, 3, 2, 1
2010 / 4, 3, 2
2009 / 4, 3, 2, 1
2008 / 4, 3, 2, 1
2007 / 4, 2
2006 / 3, 1
2005 / 4, 3, 2, 1
2004 / 4, 3, 2, 1
2003 / 4, 3, 2, 1
2002 / 4, 3, 2, 1
2001 / 4, 3, 2, 1
2000 / 4, 3
Informačné technológie


EU logo pre zásielkové lekárne

Mgr. Tamara Podmanická, Lekáreň pri Váhu - Komárno, - 14.2.2010

   25. januára 2010 Komisia pre životné prostredie, verejné zdravie a bezpečnosť potravín (ENVI) prediskutovalo celý balík, ktorý sa okrem boja proti falošným liekom postará aj o kontrolu informácií, určených pacientom, o liekoch na lekársky predpis. Členovia komisie mohli predložiť ďalšie návrhy do začiatku februára. Začiatkom apríla by ENVI chcelo hlasovať za farmaceutický balík. Rozhodnutie parlamentu by malo padnúť v máji.
Švajčiarsko. Očkovanie proti chrípke v lekárňach

Mgr. Tamara Podmanická, Lekáreň pri Váhu - Komárno, - 5.1.2010

   Už sedem rokov ponúkajú lekárne v Bazileji termíny očkovania v spolupráci s miestnymi lekármi.
Nórsko. Pandémia prináša so sebou nové oprávnenia farmaceutom

Mgr. Tamara Podmanická, Lekáreň pri Váhu - Komárno, - 2.12.2009

   V Nórsku povolili farmaceutom výdaj liekov viazaných na lekársky predpis podľa ich uváženia.
Prasacia chrípka

Mgr. Tamara Podmanická, Lekáreň pri Váhu - Komárno, - 7.10.2009

   Multibalenia pre masové očkovanie
Farmaceuti nie sú zaočkovaní

Mgr. Tamara Podmanická, Lekáreň pri Váhu - Komárno, - 5.10.2009

   Britskí farmaceuti si môžu, ak to potrebujú, zabezpečiť očkovanie sami. V niektorých lekárňach špeciálne vyškolení zamestanci očkujú zákazníkov už roky proti sezónnej chrípke, HPV a hepatitíde A/B. Zatiaľ sa však nerozhodlo, či proti novej chrípke možu očkovať aj farmaceuti.
Tabletka „ráno po“

Mgr. Tamara Podmanická, Lekáreň pri Váhu - Komárno, - 5.9.2009

   Berlín - Čoskoro sa ženy budú môcť chrániť pred nechceným tehotenstvom aj po piatich dňoch po nechránenom sexuálnom styku.
Netradičná dispenzačná a konzultačná činnosť vo verejnej lekárni

Mgr. Tamara Podmanická, Lekáreň pri Váhu - Komárno, - 4.10.2008

   Sú veci medzi nebom a zemou o ktorých Oberon nemá ani tušenia. Dobrý deň, prosím si stokusové balenie aspiramolu, a tehotenský test. Frederico Vám zaspieva pesničku. Dispenzačná a konzultačná činnosť vo verejnej lekárni niekedy môže vyzerať aj takto ... :-) Vyberáme z YouTube!
Doručenie OTC liekov pacientom

Mgr. Tamara Podmanická, Lekáreň pri Váhu - Komárno, - 21.1.2006

   Článok sa pokúša nájsť spoločné črty regulačných zásad doručenia OTC liekov pacientom z internetových lekární. V úvode poukazuje na postavenie a význam OTC liekov a na dôležitosť zapojenia pacienta do sledovania a určovania liečebného postupu. V ďalšom sa analyzuje možnosť zabezpečenia konzultačnej, kontrolnej a poradenskej funkcie farmaceuta internetovej lekárne, popisuje praktiky a pohľady Nemeckých, Rakúskych a Maďarských lekárnikov na danú problematiku. V závere článku čitateľ nájde stručný prehľad zásad na zamedzenie rizík spojených s doručením OTC liekov.
Je nakupovanie cez internet naozaj jednoduché?

Mgr. Tamara Podmanická, Lekáreň pri Váhu - Komárno, - 29.10.2005

   Obrovský rozvoj internetu (najmä v poslednom období) zmenil tvár podnikania na celom svete. V tejto súvislosti viaceré spoločnosti umožňujú okrem klasickej prezentácie vlastných výrobkov a služieb aj priamy nákup prostredníctvom pohodlnej firemnej WWW stránky.
Celulitída a pomarančová koža je ten istý problém

Mgr. Tamara Podmanická, Lekáreň pri Váhu - Komárno, - 28.6.2004

   Nepríjemný kozmetický problém, ktorý postihuje tučné, chudé, lenivé aj športovkyne a mladšie či staršie. Celulitída sa stala takmer nočnou morou mnohých dievčat a žien. Nerovnomerný hrboľatý povrch kože sa začne vytvárať zmenami v podkožnom tkanive. Je známa ako pomarančová koža.
Možno to trápi aj Vás

Mgr. Tamara Podmanická, Lekáreň pri Váhu - Komárno, - 14.3.2004

   Artróza patrí medzi najrozšírenejšie ochorenia ľudstva. Počas dlhých rokov môže zotrvávať v kľudovom stave a človek o nej ani nemusí vedieť. Spolu s vekom rastie aj riziko artrózy.
 

Copyright © 1996-2020 ComorraPharm s.r.o.
© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.
Články sú aktualizované a upravované publikačným systémom IPSA2002.