Apothéka.sk
Spravodajstvo z EÚTlačové správy Bolesť Cestovanie Editorial Informačné technológie ComorraPharm sro. Liečivé rastliny - Fytoterapia Medicínska história Medicínska technika Novinky Očkovanie Odborník radí Predstavujeme Vám… Prevencia Psychológia, neurológia Rodinný lekár Rozhovory Trendy v Európe Ústna hygiena Veterinárna sekcia Vitamíny, minerály a potravinové doplnky Vývoj & trendy vo farmácii Vývoj v medicíne Zákony, poisťovne Zdravá krása Zdravá racionálna výživa Zdravotnícka legislatíva Zdravý pohyb Zdravý životný štýl Životné prostredie

Informácie o produktoch Kompilácia, rešeršná práca Pôvodný článok PR článok - platená inzercia Preklad Vyhlásenia, Informácie, Výzvy

2011 / 4, 3, 2, 1
2010 / 4, 3, 2
2009 / 4, 3, 2, 1
2008 / 4, 3, 2, 1
2007 / 4, 2
2006 / 3, 1
2005 / 4, 3, 2, 1
2004 / 4, 3, 2, 1
2003 / 4, 3, 2, 1
2002 / 4, 3, 2, 1
2001 / 4, 3, 2, 1
2000 / 4, 3
Informačné technológie

Predstavujeme Vám…
štvrtok, 4. Apríl 2020 | dátum ostatnej aktualizácie: 10. Marec 2012 10:10
Sicko

Norbert Répás, ComorraPharm sro. - Komárno - 20.10.2009

   Aké sú charakteristické črty amerického systému poskytovania zdravotnej starostlivosti? Kontroverzný americký filmový režisér, scenárista a producent Michael Moore sa vo svojom dokumentárnom filme "Sicko" (Blázon) pokúsi priblížiť odpovede. Nech nikoho neprekvapí jeho typická, veľmi svojská réžia lemovaná štýlom, keď fakty sú zobrazované značne tendenčne a jednostranne. Niektoré kapitoly zaváňajú retrosocialistickým pohľadom, niektoré zas sršia od emotívnej náplne. Podstata filmu však tkvie v správnom a úspešnom odkrytí základov amerického systému zdravotného poistenia, ktoré sú silne kapitalistické. Stredobodom pozornosti nie je poistenec, prevencia, úcta k ľudskej osobe, uznanie platnej poisteneckej zmluvy či ľudská vzájomnosť, ale nesmierna túžba po zisku.
Filozofia rovnováhy

Norbert Répás, ComorraPharm sro. - Komárno - 10.10.2009

   Hľadáte skutočnú filozofiu "rovnováhy"? Navštívte unikátny 4-hviezdičkový wellness hotel s vlastnými kúpeľmi, vlastnou výrobou elektrickej energie a vlastným vykurovaním. Najväčší obývateľný umelecký komplex sveta vytvorený svetoznámym Friedensreichom Hundertwasserom a vizionárom Robertom Rognerom starším. Pohľad na veci z "iného" zorného uhla.
2. výstava kompenzačných pomôcok v Michalovciach

Mgr. Adriana Krepelková, hovorkyňa ÚPSVAR Michalovce, 0905 554 988 - 27.8.2009

   Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny v Michalovciach – v spolupráci s mestom Michalovce a Mestským kultúrnym strediskom v Michalovciach, organizuje v poradí už 2. výstavu kompenzačných pomôcok.
Vzkriesenie výrobku "Šediváčik"

MUDr. Oto Sova, CSc., BOOS – Biologické substancie, Košice - 15.6.2009

   Firma BOOS - Biologické substancie v Košiciach vyvinula nový kozmetický prípravok proti šedinám, ktorý neobsahuje olovo ani iné škodliviny a vyhovuje normám EÚ. Článok opisuje históriu vývoja a princíp pôsobenia prípravku.
Družstvo lekární?

členka, Družstva lekární - 26.11.2008

   Družstvo lekární? Opäť niečo, čo tu už bolo? Sú to len reči o podpore lekárne a realita vzdialená? Opäť politika, prospechárstvo iných veľkých...a všetko, čo už tak poznáme? Sú to už roky, čo sme na trhu, akoby apatia, akoby nemožnosť niečoho nového... Zdroj: Poradca lekárnika, ročník IX., Číslo 11/2008. Vydáva: Asociácia lekárnikov Slovenska, Thurzova 16, Martin. Zverejnené so súhlasom autora.
Ekonomické združovanie lekárnikov

Mgr. Igor Minarovič, PhD., viceprezident, Asociácie lekárnikov Slovenska - 14.11.2008

   Snaha o združovanie lekárnikov s cieľom vzájomne si pomáhať je stará ako lekárenstvo samo. Už prvé spolky a cechy lekárnikov mali za cieľ okrem zvýšenia politického vplyvu a postavenia lekárnikov a skvalitnenia ich služieb i obhajobu ekonomických záujmov svojich členov. Zdroj: Poradca lekárnika, ročník IX., Číslo 11/2008. Vydáva: Asociácia lekárnikov Slovenska, Thurzova 16, Martin. Zverejnené so súhlasom autora.
"Najlepší" idú za iLekárňou

Norbert Répás, ComorraPharm sro. - Komárno - 31.10.2008

   Správa o tom, ako parazitujú niektoré internetové lekárne na značke prvej a najstaršej internetovej lekárne na Slovensku.
Rozšírila sa redakčná rada

Študentská redakčná rada, Študenti Gymnázia Ľudovíta Jaroslava Šuleka v Komárne, Sandi, Barbi, Réka - 31.10.2008

   Od prvého kliknutia (18. 12. 1999) na webe, ktorý patrí on-line magazínu apotheka.sk, uplynulo už deväť rokov. Redakčná rada sa môže pochváliť takmer tisíckou článkov z oblasti farmácie a zdravia. Magazín v roku 2008 prešiel viacerými zmenami a odštartoval "nový začiatok". Má nové grafické spracovanie spojené s mnohými funkciami užitočnými pre čitateľov. Horúcou novinkou je zmena redakčnej rady. Tá sa rozšírila a privítala nových mladých redaktorov z Gymnázia Ľudovíta Jaroslava Šuleka v Komárne.
Netradičná dispenzačná a konzultačná činnosť vo verejnej lekárni

Mgr. Tamara Podmanická, Lekáreň pri Váhu - Komárno, - 4.10.2008

   Sú veci medzi nebom a zemou o ktorých Oberon nemá ani tušenia. Dobrý deň, prosím si stokusové balenie aspiramolu, a tehotenský test. Frederico Vám zaspieva pesničku. Dispenzačná a konzultačná činnosť vo verejnej lekárni niekedy môže vyzerať aj takto ... :-) Vyberáme z YouTube!
Zberňa receptov, bývanie s pridanou hodnotou & Co.

Mgr. Kristína Kánaiová, Lekáreň pri Váhu - Komárno - 3.10.2008

   Viete ako vyzerá báječný lekárnik? Počuli ste už o DHL ServicePoint-e? Čo je to zberňa receptov? Chceli by ste bývať v dome budúcnosti? Ak chcete spoznať odpovede, pozrite si výber z YouTube!
KRYOFIT- Život bez bolesti

KRYOFIT, s.r.o., Záhradnícka 72, 821 08 Bratislava, - 8.7.2008

   Kryoterapia je spôsob liečenia pri použití veľmi nízkych teplôt od -100 do -160°C. Výsledkom je vyvolanie obranných mechanizmov v organizme.
Imunita a glukány

PLEURAN s.r.o., Súkennícka 15., 821 09 Bratislava - 8.3.2008

   Nedostatočná funkcia imunitného systému sa môže prejavovať celkovým pocitom únavy, častým nachladnutím, chrípkou, bolesťami kĺbov, chronickými zápalmi, zhoršeným hojením rán, opakovanými bakteriálnymi, vírusovými a plesňovými ochoreniami, zníženým počtom bielych krviniek, zvýšenou vnímavosťou k nádorovým ochoreniam apod.
Objavte LACTOLINE (VITABALANS OY)

Vitabalans SK s.r.o., Grösslingova 58, 811 09 Bratislava - 2.2.2008

   Spoločnosť VITABALANS OY je rodinná fínska farmaceutická spoločnosť založená v roku 1980. Vitabalans Oy vyvíja, vyrába a predáva: Lieky viazané na lekársky predpis, Voľno predajné prípravky, Rastlinné preparáty, Výživové doplnky, Veterinárne prípravky
Využitie beta-glukánov v imunomoduláci

MUDr. Pavel Kostiuk, CSc., šéfredaktor, Edukafarm, Praha - 21.12.2007

   Negatívne pôsobiace civilizačné faktory (napr. znečistené životné prostredie, nesprávna výživa a životospráva, ale aj stres) prispievajú synergicky k systematickému preťažovaniu a poruchám funkcií imunitného systému s následným zvýšeným výskytom recidivujúcich alebo chronických infekčných chorôb, ale aj autoimunitných či onkologických ochorení.
Je nakupovanie cez internet naozaj jednoduché?

Mgr. Renáta Pivodová, iLekáreň, - 25.11.2007

   Je nesporné, že fenoménom nového storočia sa stala informatizácia spoločnosti. Prienik informačných technológií je viditeľný v ekonomických, spoločenských, vzdelávacích ale i súkromných aktivitách ľudí. Informatizácia sa stáva prostriedkom pre ďaľší rozvoj nášho duševného a fyzického zdravia. Prieskumy ukazujú rastúci počet užívateľov, ktorí vo vyhľadávačoch zadávajú množstvo hesiel týkajúcich sa zdravia. Preto ani v zdravotníctve nie je možné prehliadnuť trendy, ktoré menia úlohu pacienta z pozície pasívneho pozorovateľa do polohy aktívneho spoluúčastníka pri určovaní a sledovaní liečebného postupu.
Lieková karta pacienta

PharmDr. František Tamer, MagiSoft, spol. s r. o. Stará Ľubovňa - 18.5.2007

   Dominantnou úlohou lekárnika v súčasnej dobe, keď okrem nových účinných molekúl takmer denne vznikajú nové a nové liečivé prípravky z oblasti výživových doplnkov by mala byť ochrana pacienta pred ich nevhodnou kombináciou s liekmi ako i ich nežiadúcimi účinkami, ktoré nezriedka môžu zásadne ovplyvniť ba dokonca zmariť želaný účinok lieku.
Zákaznícke, vernostné a pacientske karty v lekárni (časť. 2.)

Mgr. Igor Minarovič, PhD., predseda, Družstva lekární - 2.3.2007

   "Nemáte záujem o našu zákaznícku kartu?", "Máte našu vernostnú kartu?" Takéto otázky, ktoré bolo donedávna možné počuť iba na čerpacích staniciach a v supermarketoch, sa dnes pomaly, ale isto začínajú stávať každodennou súčasťou našej práce. Dnes už dokonca poznáme viacero modelov zákazníckych či pacientskych kariet v lekárni. Aké sú benefity týchto systémov pre pacienta, aké pre lekáreň a aké pre samotného lekárnika? Analýza satvu v Českej republike a na Slovensku.
Zákaznícke, vernostné a pacientske karty v lekárni (časť. 1.)

Mgr. Igor Minarovič, PhD., predseda, Družstva lekární - 16.2.2007

   "Nemáte záujem o našu zákaznícku kartu?", "Máte našu vernostnú kartu?" Takéto otázky, ktoré bolo donedávna možné počuť iba na čerpacích staniciach a v supermarketoch, sa dnes pomaly, ale isto začínajú stávať každodennou súčasťou našej práce. Dnes už dokonca poznáme viacero modelov zákazníckych či pacientskych kariet v lekárni. Aké sú benefity týchto systémov pre pacienta, aké pre lekáreň a aké pre samotného lekárnika? Analýza satvu v USA, Veľkej Británii a v Nemecku.
Celoslovenský deň diabetikov - DIA day 2006

Mgr. Eva Rosipalová, Project & Business Development Manager, LB International, s.r.o. - 21.10.2006

   Najväčšie celoslovenské podujatie nielen pre diabetikov! DIA day sa koná pri príležitosti Svetového dňa diabetikov, ktorého témou je tento rok Diabetes znevýhodnených a zraniteľných.
Depigmentácia novej generácie

Pharma AVALANCHE, Pharma AVALANCHE s.r.o., Popradská 34, 821 06 Bratislava - 21.2.2005

   depigmentácia = strata kožného pigmentu, úbytok alebo strata farbiva
LONDON ICE NÁPOJE

London ICE, London Ice Tea sro., Moskovská 11, 811 08 Bratislava - 18.12.2004

   Poznáte ten pocit, keď Vás prepadne únava, malátnosť, či spavosť? Neviete koordinovať svoje pohyby a chôdzu, zrýchli sa Vám pulz, poklesne krvný tlak?Prvé čo Vás napadne je, že ste vyčerpaní a nemali by ste sa toľko venovať práci a možno Vám prebehne myslou, že šéf má na Vás príliš vysoké nároky, ktoré nezvládate. Po chvíli si pomyslíte, že bude lepšie sa poobhliadnuť po niečom inom. A máte pravdu. Poobhliadnite sa okolo, nájdite si kútik pre oddych a načerpajte novú silu z nápoja.
Bežanie śtýlom - Transplantácia chrupavky

Dr. Gobert Skrbensky-Hriste, AKH – Univerzitné kliniky, Viedeň - 5.11.2004

   Základným predpokladom nášho zdravia a našej pohody je pohyb. Ak pozorujeme dejiny ľudského vývoja, zistíme že človek je z anatomického hľadiska koncipovaný na pohyb. Náš životný štýl a zmeny spoločenských pomerov zapríčinili, že zaťaženie našich kĺbov je nepravidelné. Sústreďuje sa denne, ba niekedy týždenne, iba na jednu hodinu. Pravidelný pohyb má esenciálny význam pre udržanie našich koordinačných schopností a muskulárneho pnutia. Najlepšou ochranou pre kĺby je trénovanie svalov.
Trojdňový pracovno-relaxačný pobyt vo Viedni

Mgr. Marianna Maťková, Lekáreň Kelemantia - Iža - 25.10.2004

   Kolektív Lekárne pri Váhu v Komárne navštívil hlavné mesto Rakúska. Viedeň nie je iba mestom Mozarta, Františka Jozefa, Freuda, valčíkov, sacherovej torty, kávy, ktorá je u nás každá viedenská J či Mozartových guliek, ale aj moderného a súčasného umenia. Lepšie miesto na pracovno-relaxačný výlet sme si ani nemohli želať. Neďaleko od seba sa nachádzajú umeleckohistorické a prírodovedné múzeum, cisársky hrad, Volkstheater, štátna opera, budova Secesion, najdlhšia nákupná ulica Mariahilferstrasse, Stephansdom a Graben. Jedno priťahuje druhé a prvý obvod sa tak stáva ideálnym východiskom pre množstvo aktivít v tomto meste.
DDP CREDIT SUISSE LIFE AND PENSIONS

Dr. Ladislav Dragon, DDP CREDIT SUISSE LIFE AND PENSIONS, pob.Komárno - 6.11.2003

   V predchádzajúcom tlačenom vianočnom čísle som Vás informoval o DDP LIPA, ktorú koncom roka 2002 vzala pod svoje ochranné krídla jedna z najvýznamnejších svetových inštitúcií, švajčiarska spoločnosť pôsobiaca vo viac ako 60 krajinách sveta, so sídlom v Zurichu, Credit Suisse Group.
GE Capital Multiservis – partner pre financovanie

GE Capital Multiservis, GECM, k.s., Marketing, Bottova 7, Bratislava - 10.7.2003

   GE Capital Multiservis, k. s., patrí medzi popredné spoločnosti na slovenskom trhu, špecializujúce sa na financovanie spotrebiteľských nákupov.
EDITORIÁL 2003/1 - Lekáreň pri Váhu v Komárne oslavuje svoje piate narodeniny

PharmDr. Monika Hollósy, Lekáreň pri Váhu - Komárno - 14.3.2003

   Ešte sa nám v mysli živo mihajú obrazy z prvých týždňov jej prevádzky, vidíme pred sebou neľahké začiatky novootvorenej lekárne, hoci medzitým ubehlo rýchlo ako voda päť rokov. Päť rokov tvrdej práce a snahy ponúknuť pacientom čo najlepšie služby, aby sa naša lekáreň v tejto neblahej situácii v zdravotníctve dokázala držať stále nad vodou a bola na úrovni, vždy konkurencieschopná a pre zákazníkov stále atraktívna.
Návšteva farmaceutického múzea "Čierny orol" - Fekete Sas Patikamúzeum v Székesfehérvári

PharmDr. Monika Hollósy, Lekáreň pri Váhu - Komárno - 26.5.2002

   V máji sa náš kolektív Lekárne pri Váhu rozhodol navštíviť múzeum Lekárne "Čierny orol" (Fekete Sas Patikamúzeum) v Székesfehérvári v Maďarskej republike. Rozhodnutie padlo na štvrtok 9 -teho mája. Ráno o 8 hod. sme sa zišli v budove lekárne, kde sme sa v krátkosti oboznámili s cieľmi a trasou nášho "výletu". Potom sme sa vydali na cestu, ktorá bola veľmi príjemná, pretože v ten deň sa zubaté jarné slniečko rozhodlo predstaviť v plnej kráse. A tak nám hodinová cesta slnkom zaliatou krajinou a pri príjemnom rozhovore ubehla veľmi rýchlo.
Léčiva a.s.

Mgr. Martin Novotný, product manager Léčiva SK a.s. - 1.7.2001

   Léčiva a.s je moderná a dynamická farmaceutická spoločnosť. Má vedúce postavenie na českom a slovenskom farmaceutickom trhu a patrí k najvýznamnejším farmaceutickým výrobcom v regióne strednej a východnej Európy. Vznik najväčšieho českého farmaceutického podniku a.s. Léčiva má korene v lekárni "U černého orla" na Malej Strane
Predstavujeme Vám spoločnosť Knoll spol. s r. o.

Mgr. Tamara Podmanická, AVENTIS - PHARMA, - 15.7.2000

   Spoločnosť KNOLL založili v roku 1886 chemik Dr. Albert Knoll so svojim bratom v Ludwigshafene v Nemecku.Odvtedy sa firma rozrástla do všetkých svetadielov, kde pôsobí jej viac ako 97 dcérskych spoločností, z ktorých mnohé majú vlastné výrobné závody.
 

Copyright © 1996-2020 ComorraPharm s.r.o.
© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.
Články sú aktualizované a upravované publikačným systémom IPSA2002.