Apothéka.sk
Spravodajstvo z EÚTlačové správy Bolesť Cestovanie Editorial Informačné technológie ComorraPharm sro. Liečivé rastliny - Fytoterapia Medicínska história Medicínska technika Novinky Očkovanie Odborník radí Predstavujeme Vám… Prevencia Psychológia, neurológia Rodinný lekár Rozhovory Trendy v Európe Ústna hygiena Veterinárna sekcia Vitamíny, minerály a potravinové doplnky Vývoj & trendy vo farmácii Vývoj v medicíne Zákony, poisťovne Zdravá krása Zdravá racionálna výživa Zdravotnícka legislatíva Zdravý pohyb Zdravý životný štýl Životné prostredie

Informácie o produktoch Kompilácia, rešeršná práca Pôvodný článok PR článok - platená inzercia Preklad Vyhlásenia, Informácie, Výzvy

2011 / 4, 3, 2, 1
2010 / 4, 3, 2
2009 / 4, 3, 2, 1
2008 / 4, 3, 2, 1
2007 / 4, 2
2006 / 3, 1
2005 / 4, 3, 2, 1
2004 / 4, 3, 2, 1
2003 / 4, 3, 2, 1
2002 / 4, 3, 2, 1
2001 / 4, 3, 2, 1
2000 / 4, 3
Informačné technológie

Prevencia
sobota, 27. Február 2020 | dátum ostatnej aktualizácie: 10. Marec 2012 9:10
Čo sa deje s našou imunitou na jeseň?

doc. MUDr. Miloš Jeseňák, PhD. et PhD., MBA, klinický imunológ, alergológ, pediater, Klinika detí a dorastu JLF UK a UNM Martin - 28.11.2011

   Imunita a imunitný systém – dva odborné výrazy, o ktorých zvyčajne nemáme úplne jasnú predstavu. Každému je však jasné, že imunita je významná zložka v organizme, bez ktorej nevieme existovať. Určite aj vy poznáte situácie, v ktorých imunita a jej nositeľ – imunitný systém, podstupujú ťažké chvíle končiace ich oslabením a zlyhaním. Vtedy naša imunita „stráca kondíciu“ a organizmus trpí na rôzne infekčné, ale aj neinfekčné ochorenia.
Ako sa správne starať o detské zúbky

Ing. Eva Stanislavská, marketingová manažérka, GENERICA spol. s r.o., Vrbovská 39, 921 01 Piešťany - 28.11.2011

   Správna starostlivosť o zuby je potrebná už od najskoršieho veku dieťaťa. Pravidelné čistenie prvých detských zúbkov je základnou prevenciou pred vznikom zubného kazu. Dôležité je vyhýbať sa nesprávnym hygienickým návykom a zaistiť deťom dostatočný prísun vitamínov a minerálnych látok. Niektoré prvky totiž podporujú správny vývoj zubnej skloviny a tým ju chránia pred vznikom zubných kazov. Poradíme vám, čo je potrebné dodržiavať pre zdravý rast detských zúbkov.
Nórsko. Pandémia prináša so sebou nové oprávnenia farmaceutom

Mgr. Tamara Podmanická, Lekáreň pri Váhu - Komárno, - 2.12.2009

   V Nórsku povolili farmaceutom výdaj liekov viazaných na lekársky predpis podľa ich uváženia.
Na Slovensku od budúceho roka sprísnia obmedzenia pre fajčiarov

Norbert Répás, ComorraPharm sro. - Komárno - 1.3.2008

   Chceme prežiť krásne detstvo bez tabakového dymu, to je tohtoročné motto Svetového dňa proti rakovine, informovala Margaréta Gačková z organizácie Liga proti rakovine (LPR). Svetový deň proti rakovine pripadal tohto roku na 4. februára.
Využitie beta-glukánov v imunomoduláci

MUDr. Pavel Kostiuk, CSc., šéfredaktor, Edukafarm, Praha - 21.12.2007

   Negatívne pôsobiace civilizačné faktory (napr. znečistené životné prostredie, nesprávna výživa a životospráva, ale aj stres) prispievajú synergicky k systematickému preťažovaniu a poruchám funkcií imunitného systému s následným zvýšeným výskytom recidivujúcich alebo chronických infekčných chorôb, ale aj autoimunitných či onkologických ochorení.
Zdravé ústa - zdravé zuby po celý život!

CURAPROX, CURADEN Slovakia s.r.o., Dvojkrížna 47., 820 13 Bratislava - 11.12.2007

   CURADEN umožňujeme všetkým ústne zdravie vďaka vyvíjaniu nevyhnutných produktov a ich umiestňovaniu na trh. Ako priekopníci v oblasti individuálnej profylaxie sa koncentrujú najmä na dokonalú a zároveň jemnú starostlivosť o medzizubné priestory. Teraz máte možnosť získať zľavu 15% na prípravky CURADEN!
Ľubovník bodkovaný

Mgr. Kristína Kánaiová, Lekáreň pri Váhu - Komárno - 27.6.2005

   Liečivá sláva ľubovníka siaha až do starého Grécka. Stredoveký reformátor medicíny Paracelsus ho uvádza ako najlepší rastlinný liek sveta. Aj v dnešnej fytoterapii nachádza široké uplatnenie a jeho vynikajúce liečivé vlastnosti možno právom označit' za výnimočné. Jeho účinná látka hypericín podporuje dýchanie buniek, čím zlepšuje látkovú premenu a prospieva všetkým orgánom tela.
Od kyseliny listovej až po zlatý rez

Norbert Répás, ComorraPharm sro. - Komárno - 10.3.2005

   Ako hosť Lekárne pri Váhu v Komárne navštívil mesto na východnom cípe Žitného ostrova, pri dolnom toku Malého Dunaja, Nitry a Žitavy, dňa 21.10.2000 svetoznámy genetik, člen genetickej komisie Maďarskej akadémie vied, nositeľ medzinárodnej ceny Kennedyho nadácie, kandidát na Nobelovú cenu, autor vyše dvadsiatich kníh a moderátor vedecko-populárnych televíznych programov Maďarskej televízie, pán profesor Dr. Endre Czeizel. Pred poslucháčmi vystúpil s prednáškou, v ktorej samostatnú kapitolu venoval úlohe kyseliny listovej pri plánovaní dieťaťa.
Samovyšetrovaním proti rakovine prsníka

Mgr. Kristína Kánaiová, Lekáreň pri Váhu - Komárno - 3.4.2004

   Bojujte proti rakovine prsníka tým, že sa naučíte dokonale spoznať svoje telo! Venujte 15 minút samovyšetrovaniu prsníka raz za mesiac.
Je to normálne?

Mgr. Dagmar Mrvová, Všeobecná zdravotná poisťovňa - 31.10.2003

   Iba štvrtina dospelých obyvateľov Slovenska pravidelne absolvuje preventívne prehliadky. Je to normálne? Je vôbec možné, že takmer 75 % Slovákov ich vlastný zdravotný stav nezaujíma? Že nemáte cas? Omyl! Liečba eventuálnych vážnych ochorení zaberie omnoho viac času a síl ako preventívna prehliadka, ktorá trvá pol hodiny. Je to teda normálne?
Čaj proti rakovine priamo z pralesa

CoD IC, COD Informačné centrum pre rakovinu, Novozámocká cesta 2/3862, 945 01 Komárno - 15.10.2003

   Meno profesora Tamása Dávida chvália tisícky ludí na celom svete, nakoľko ním vytvorenú bedrovú platničku úspešne používajú ešte aj dnes. Jeho vynález sa stal svetovým patentom, ale jeho život pred niekoľkými desiatkami rokov v Južnej Amerike nabral nový smer. Práve tam mu indiáni ukázali rastliny, ktoré sú potenciálnym liekom proti rakovine. Pán profesor nedávno navštívil aj Slovensko. V Bratislave, Banskej Bystrici a v Komárne držal prednášky o priaznivých účinkoch ním vytvoreného COD-čaju. Pri návšteve v komárnanskom informačnom centre COD-systému sme poprosili profesora Tamása Dávida, aby nás oboznámil s ličivými účinkami COD-čaju.
Prevencia onkologických ochorení

MUDr. Ondrej Bangha, ChZP Apollo - 24.9.2003

   My ľudia nie sme ideálni v žiadnom smere. Vieme, že sa máme snažiť, a robíme si len stále zle. Mali by sme byť štíhli, vyšportovaní a oddýchnutí, sme naopak tuční,mľandraví a uťahaní. Nečudo, že potom len mrieme a mrieme. Veľmi často predčasne. Prevažne na srdcovocievne a nádorové ochorenia.
 

Copyright © 1996-2020 ComorraPharm s.r.o.
© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.
Články sú aktualizované a upravované publikačným systémom IPSA2002.