Apothéka.sk
Spravodajstvo z EÚTlačové správy Bolesť Cestovanie Editorial Informačné technológie ComorraPharm sro. Liečivé rastliny - Fytoterapia Medicínska história Medicínska technika Novinky Očkovanie Odborník radí Predstavujeme Vám… Prevencia Psychológia, neurológia Rodinný lekár Rozhovory Trendy v Európe Ústna hygiena Veterinárna sekcia Vitamíny, minerály a potravinové doplnky Vývoj & trendy vo farmácii Vývoj v medicíne Zákony, poisťovne Zdravá krása Zdravá racionálna výživa Zdravotnícka legislatíva Zdravý pohyb Zdravý životný štýl Životné prostredie

Informácie o produktoch Kompilácia, rešeršná práca Pôvodný článok PR článok - platená inzercia Preklad Vyhlásenia, Informácie, Výzvy

2011 / 4, 3, 2, 1
2010 / 4, 3, 2
2009 / 4, 3, 2, 1
2008 / 4, 3, 2, 1
2007 / 4, 2
2006 / 3, 1
2005 / 4, 3, 2, 1
2004 / 4, 3, 2, 1
2003 / 4, 3, 2, 1
2002 / 4, 3, 2, 1
2001 / 4, 3, 2, 1
2000 / 4, 3
Informačné technológie

Cestovanie
štvrtok, 4. Apríl 2020 | dátum ostatnej aktualizácie: 10. Marec 2012 10:10
Trojdňový pracovno-relaxačný pobyt vo Viedni

Mgr. Marianna Maťková, Lekáreň Kelemantia - Iža - 25.10.2004

   Kolektív Lekárne pri Váhu v Komárne navštívil hlavné mesto Rakúska. Viedeň nie je iba mestom Mozarta, Františka Jozefa, Freuda, valčíkov, sacherovej torty, kávy, ktorá je u nás každá viedenská J či Mozartových guliek, ale aj moderného a súčasného umenia. Lepšie miesto na pracovno-relaxačný výlet sme si ani nemohli želať. Neďaleko od seba sa nachádzajú umeleckohistorické a prírodovedné múzeum, cisársky hrad, Volkstheater, štátna opera, budova Secesion, najdlhšia nákupná ulica Mariahilferstrasse, Stephansdom a Graben. Jedno priťahuje druhé a prvý obvod sa tak stáva ideálnym východiskom pre množstvo aktivít v tomto meste.
Návšteva farmaceutického múzea "Čierny orol" - Fekete Sas Patikamúzeum v Székesfehérvári

PharmDr. Monika Hollósy, Lekáreň pri Váhu - Komárno - 26.5.2002

   V máji sa náš kolektív Lekárne pri Váhu rozhodol navštíviť múzeum Lekárne "Čierny orol" (Fekete Sas Patikamúzeum) v Székesfehérvári v Maďarskej republike. Rozhodnutie padlo na štvrtok 9 -teho mája. Ráno o 8 hod. sme sa zišli v budove lekárne, kde sme sa v krátkosti oboznámili s cieľmi a trasou nášho "výletu". Potom sme sa vydali na cestu, ktorá bola veľmi príjemná, pretože v ten deň sa zubaté jarné slniečko rozhodlo predstaviť v plnej kráse. A tak nám hodinová cesta slnkom zaliatou krajinou a pri príjemnom rozhovore ubehla veľmi rýchlo.
Cestovná lekárnička

PharmDr. Monika Hollósy, Lekáreň pri Váhu - Komárno - 11.5.2002

   Obdobie dovoleniek už klope na dvere. Je to obdobie, ktoré využívame na cestovanie najčastejšie. Popri horúčkovitých prípravách a vidine prekrásnej dovolenky si často zabudneme pribaliť niektoré dôležité veci. Nezávisle od cieľa cesty, či sa chystáme ďaleko, alebo len na krátku vzdialenosť, sú veci, ktoré si bezpodmienečne musíme vziať so sebou. Popri občianskom preukaze, pase a vreckovom sú veľmi dôležité aj lieky, ktoré musíme nepretržite užívať. Pred odchodom na cestu sa však snažíme zabaliť si len tie veci, ktoré budeme určite potrebovať. Ide nám o to, aby batožiny bolo čo najmenej. V tomto by však lieky mali predstavovať výnimku. Hoci je málo pravdepodobné, že počas dovolenky nás začne bolieť zub, alebo budeme musieť bojovať s nádchou, kašľom či teplotou, vedomie, že máme po ruke dobre známy, vyskúšaný a osvedčený liek, nám poskytuje pocit bezpečia a kľudu.
Cestovanie bez rizika

Mgr. Marianna Maťková, Lekáreň Kelemantia - Iža - 10.2.2001

   Pri plánovaní zahraničného pobytu je potrebné informovať sa v predstihu aspoň dvoch mesiacov v územne príslušnom ŠZÚ (štátny zdravotný ústav), či je očkovanie potrebné a kedy sa môže uskutočniť. Pri očkovaní sa obyčajne aplikuje viac vakcín, ktoré sa môžu podávať v niekoľkých dávkach. Medzi vakcínami i dávkami musia byť dodržané predpísané časové intervaly. Ak sa cestujúci dostaví do očkovacieho strediska neskoro, nie je možné očkovanie vykonať v optimálnom rozsahu.
 

Copyright © 1996-2020 ComorraPharm s.r.o.
© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.
Články sú aktualizované a upravované publikačným systémom IPSA2002.