Apothéka.sk
Spravodajstvo z EÚTlačové správy Bolesť Cestovanie Editorial Informačné technológie ComorraPharm sro. Liečivé rastliny - Fytoterapia Medicínska história Medicínska technika Novinky Očkovanie Odborník radí Predstavujeme Vám… Prevencia Psychológia, neurológia Rodinný lekár Rozhovory Trendy v Európe Ústna hygiena Veterinárna sekcia Vitamíny, minerály a potravinové doplnky Vývoj & trendy vo farmácii Vývoj v medicíne Zákony, poisťovne Zdravá krása Zdravá racionálna výživa Zdravotnícka legislatíva Zdravý pohyb Zdravý životný štýl Životné prostredie

Informácie o produktoch Kompilácia, rešeršná práca Pôvodný článok PR článok - platená inzercia Preklad Vyhlásenia, Informácie, Výzvy

2011 / 4, 3, 2, 1
2010 / 4, 3, 2
2009 / 4, 3, 2, 1
2008 / 4, 3, 2, 1
2007 / 4, 2
2006 / 3, 1
2005 / 4, 3, 2, 1
2004 / 4, 3, 2, 1
2003 / 4, 3, 2, 1
2002 / 4, 3, 2, 1
2001 / 4, 3, 2, 1
2000 / 4, 3
Informačné technológie

Zdravá krása
štvrtok, 4. Apríl 2020 | dátum ostatnej aktualizácie: 10. Marec 2012 10:10
Nová línia na ošetrenie psoriázy

Pezomed Slovakia, s.r.o., Komenského 856, 929 01 Dunajská Streda - 16.8.2010

   Dermokozmetická línia na každodenné ošetrenie pokožky javiacej príznaky ekzému, seborrhoickej dermatitídy, psoriázy. Skupina prípravkov Psorioderm® je jedinečná svojho druhu a poskytuje možnosť starostlivosti bez syntetických, hormonálnych zložiek.
Menopauza – krok za krokom

Monika Mičúchová, Comm s.r.o. (micuchova@comm.sk) - 19.6.2009

   Menopauza je prirodzený proces, ktorým musí prejsť každá žena. V priemere sa začína medzi 49. - 51. rokom života, ale môže sa objaviť kedykoľvek. Preto je dôležité zaujímať sa o svoje zdravie ešte pred štyridsiatkou. „Stravovanie je dôležité upravovať tak, aby zodpovedalo zásadám zdravej životosprávy. V stravovaní by nemali chýbať viacnenasýtené mastné kyseliny, bielkoviny, vláknina, vápnik a vitamíny D, E a B,“ hovorí Doc. MUDr. Jana Jurkovičová CSc. Dôležité informácie o vhodnej úprave životného štýlu v období menopauzy nájdete na stránke www.meno-pauza.sk, kde v siedmych krokoch a za desať minút zistíte všetko potrebné. Odborníci v on-line poradni sú schopní odpovedať na akékoľvek ďalšie otázky týkajúce sa menopauzy.
Lohas

Réka Tárnoková, Gymnázium Ľudovíta Jaroslava Šuleka v Komárne - 31.3.2009

   Počuli ste už o organizácii zvanej LOHAS? Nie? Tak Vám o nej prinášam pár užitočných informácií...
Depigmentácia novej generácie

Pharma AVALANCHE, Pharma AVALANCHE s.r.o., Popradská 34, 821 06 Bratislava - 21.2.2005

   depigmentácia = strata kožného pigmentu, úbytok alebo strata farbiva
Celulitída a pomarančová koža je ten istý problém

Mgr. Tamara Podmanická, Lekáreň pri Váhu - Komárno, - 28.6.2004

   Nepríjemný kozmetický problém, ktorý postihuje tučné, chudé, lenivé aj športovkyne a mladšie či staršie. Celulitída sa stala takmer nočnou morou mnohých dievčat a žien. Nerovnomerný hrboľatý povrch kože sa začne vytvárať zmenami v podkožnom tkanive. Je známa ako pomarančová koža.
Kostihoj lekársky- Symphytum officinale L. Boraginaceae

Mgr. Kristína Kánaiová, Lekáreň pri Váhu - Komárno - 18.6.2004

   Bylina je hojná v celej Európe, od nížin po podhorský vegetačný stupeň. Vyskytuje sa na mokrých lúkach, pri cestách, pozdĺž tokov, vo vlhčinách svetlých lesov. Obľubuje vlhké až mokré pôdy, bohaté na dusičnany.
Vrásky … Zdvojnásobte účinok

Pierre Fabre Médicament s.r.o., organizačná zložka, Novosvetská 42, 811 06 Bratislava - 10.3.2003

   Na kožu pôsobia každý den nepriaznivé vplyvy: ultrafialové slnečné lúče, ktorým je vystavovaná, znečistené prostredie, stres... To všetko urýchľuje process starnutia kože. Z bunečného hľadiska sa to prejavuje tvorbou voľných radikálov, ktoré sú zodpovedné za oxidačné reakcie, ktoré poškodzujú bunečné proteíny a brzdia ich obnovovanie. A preto je nutné dodať im všetku energiu, ktorú potrebujú na zaistenie správneho turn-over a súčasne im poskytnúť antioxidačnú ochranu.
Ako predchádzať suchej pleti

PharmDr. Monika Hollósy, Lekáreň pri Váhu - Komárno - 28.9.2002

   Opäť stojíme na prahu chladných zimných mesiacov, ktoré majú taktiež svoje čaro, ale pre ľudí so suchou a citlivou pokožkou nadchádza práve obdobie, ktoré nepraje ich pokožke. Niektorí z nás po krásnom a teplom lete túžia po zmene a s radosťou očakávajú zimné radovánky a tešia sa na zimné športy. Avšak u ľudí so suchou pokožkou už len pomyslenie na drsný a chladný vietor, na líca vyštípané od mrazov a zároveň extrémne suché ovzdušie vo vykúrených miestnostiach, vyvoláva nie práve najpríjemnejšie predstavy o zime. Pre nich sme pripravili zopár užitočných rád, ako predísť týmto nepríjemnostiam a pokiaľ možno odstrániť príčinu nadmerného vysušovania pleti.
Avéne

Mgr. Kristína Kánaiová, Lekáreň pri Váhu - Komárno - 28.9.2002

   Začiatkom tohto roka sa dostala na slovenský farmaceutický trh nová francúzska dermatokozmetika Avéne, ktorá tvorí súčasť sortimentu lekární na celom svete. Vlastnosťou tejto kozmetiky je to, že celý rad prípravkov je určený na citlivú až veľmi citlivú pleť. Každá veková kategória si môže nájsť svoj obľúbený prípravok.
Akné

PharmDr. Adriana Angyalová, Lekáreň pri Váhu - Komárno - 28.9.2002

   Uhrovitosť je zápalové ochorenie páperovitého chĺpka a mazovej žľazy. Zjavuje sa počas puberty, u osôb, ktoré trpia na zvýšenú tvorbu kožného mazu. Sklon k vzniku závažnejších foriem akné je často dedičný. Ochorenie sa vyskytuje na tvári, často však aj na chrbte a hrudníku. Akné je choroba, ktorá neohrozuje život, ale je veľkým problémom estetickým a psychickým.
Skupina krémov Unitone

PharmDr. Monika Hollósy, Lekáreň pri Váhu - Komárno - 15.9.2002

   Unitone 4, Unitone SPF 20, Unitone Bi-phasic
Čo prináša na slovenský trh firma SPIRIG?

PharmDr. Monika Hollósy, Lekáreň pri Váhu - Komárno - 15.9.2002

   Excipial DeoForte, Excipial Protect, Lipoderm Omega
Vypadávanie vlasov

MUDr. V. Miňovská, Dermatovenerologická klinika, Všeobecná fakultná nemocnica v Prahe - 10.5.2002

   Podľa epidemiologických štúdií až vyše 40% mužov vo veku 18 - 50 rokov má stredný až ťažký typ plešivosti, pričom jej výskyt a rozsah sa zvyšuje s vekom. Vlasy sú pre človeka dôležité predovšetkým z hľadiska sociálnej komunikácie: až vyše 80% mužov pociťuje stratu vlasov ako stratu vlastnej identity, zraniteľnosti a zníženie atraktivity. Tento nedostatok sa snažia kompenzovať inými prednosťami - fúzami, bradou, cvičením svalov a podobne.
Abeceda opaľovania - malý slovník opaľovania

PharmDr. Monika Hollósy, Lekáreň pri Váhu - Komárno - 1.7.2001

   Článok obsahuje kľúčové slová, týkajúce sa opaľovania, ktoré nám otvoria bránu k zdravému bronzu.
 

Copyright © 1996-2020 ComorraPharm s.r.o.
© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.
Články sú aktualizované a upravované publikačným systémom IPSA2002.