Apothéka.sk
Spravodajstvo z EÚTlačové správy Bolesť Cestovanie Editorial Informačné technológie ComorraPharm sro. Liečivé rastliny - Fytoterapia Medicínska história Medicínska technika Novinky Očkovanie Odborník radí Predstavujeme Vám… Prevencia Psychológia, neurológia Rodinný lekár Rozhovory Trendy v Európe Ústna hygiena Veterinárna sekcia Vitamíny, minerály a potravinové doplnky Vývoj & trendy vo farmácii Vývoj v medicíne Zákony, poisťovne Zdravá krása Zdravá racionálna výživa Zdravotnícka legislatíva Zdravý pohyb Zdravý životný štýl Životné prostredie

Informácie o produktoch Kompilácia, rešeršná práca Pôvodný článok PR článok - platená inzercia Preklad Vyhlásenia, Informácie, Výzvy

2011 / 4, 3, 2, 1
2010 / 4, 3, 2
2009 / 4, 3, 2, 1
2008 / 4, 3, 2, 1
2007 / 4, 2
2006 / 3, 1
2005 / 4, 3, 2, 1
2004 / 4, 3, 2, 1
2003 / 4, 3, 2, 1
2002 / 4, 3, 2, 1
2001 / 4, 3, 2, 1
2000 / 4, 3
Informačné technológie

Zdravá racionálna výživa
nedeľa, 28. Február 2020 | dátum ostatnej aktualizácie: 10. Marec 2012 9:10
Keď to v posteli nefunguje

Imperial VITAMINS, s.r.o., Horná 13, 038 61 Vrútky - 19.11.2011

   V súčasnosti sa čoraz častejšie stretávame s problémami v partnerských vzťahoch o ktorých je asi málokomu príjemné hovoriť. No je veľmi dôležité tieto tabuizované témy "rozlúsknuť ", hovoriť o nich a hlavne ich riešiť. Mnohé páry sa už zmierili s tým, že ich sexuálny život už asi nikdy nebude plnohodnotný. Pre tieto páry a aj pre tých, ktorý by chceli svoj sexuálny život ešte trošku viac okoreniť je tu dobrá správa. Tieto problémy Vám pomôžu vyriešiť prírodné výživové doplnky s ktorými Váš sexuálny život dostane nový rozmer.
Pribúdaniu kíl v menopauze sa dá zabrániť! Ešte nie je neskoro...

Pharmax Research & Development s.r.o., Petöfiho 9/2, 94501 Komárno Petöfiho 9/2, 94501 Komárno - 11.12.2010

   Vo väčšine prípadov (asi 80%) príčiny nadváhy nevieme presne zdôvodniť, mávneme rukou a povieme: ,,Príčinou je klimaktérium." Nie je to však celkom pravda.
Colostrum - Cesta k obnove prirodzenej obranyschopnosti Vášho tela

KOMPAVA s.r.o., Piešťanská 1202/44, 915 01 Nové Mesto nad Váhom - 25.11.2010

   Slovo zdravie je v súčasnosti počuť zo všetkých strán. Informácie o zdravom životnom štýle, dôležitosti vitamínov a minerálov a ochrane pred vírusmi a baktériami sa na nás valia zo všetkých strán. Je tu však otázka, čo je naozaj účinné natoľko, aby podporilo imunitu a zabezpečilo pevné zdravie?
Vitamín B17 v boji s rakovinou

TEREZIA COMPANY s.r.o., Na Veselí 26, 140 00 Praha 4, ČR - 1.11.2010

   Úspešný prostriedok proti rakovine? Táto otázka visí vo vzduchu už pekných pár rokov. A ako je všeobecne známe, niektoré otázky nemajú jednoduchú odpoveď. Podobné je to aj s vitamínom B17. Už veľmi dlho sa okolo tejto zázračnej "zlúčeniny" vedie široká diskusia o jej antikarcinogénnej sile.
Európsky parlament predstavil nové nariadenie označovania potravín

Mgr. Monika Rodáková, Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre - 31.10.2010

   Informačná kancelária Európskeho parlamentu zrealizovala v mesiacoch september a október projekt pod názvom "Európsky parlament prichádza k Vám", ktorého cieľom bolo predstaviť občanom Slovenska návrh nového nariadenia o označovaní obalov potravín, ale tiež poukázať ako EP ovplyvňuje každodenný život občanov. Projekt vyvrcholil v dňoch 25. - 27.10. v Nitre sériou podujatí - verejným fórom pre občanov, odborným seminárom a tlačovou konferenciou, na ktorých sa zúčastnilo množstvo odborníkov z radov výrobcov potravín a obchodníkov, predstaviteľov Združenia spotrebiteľov, ale aj občanov a študentov.
PROBIO-FIX® PROBIOTIKUM, Pomoc Vášmu zdraviu v štýle 21. storočia

S&D Pharma Slovakia, Šaštínska 24., 841 05 Bratislava - 7.1.2006

   PROBIO-FIX® je probiotický výživový doplnok, ktorý obsahuje klinicky účinné množstvo (4x109) vedecky a klinicky podrobne preskúmaných kmeňov probiotických baktérií Lactobacillus acidophilus LA-5TM a Bifidobacterium BB-12TM, ktoré sa dostávajú do čreva neporušené a životaschopné vďaka ich uloženiu v jedinečnej kapsule ProbioTecTM.
Lactovita a Nutrolin B (sirup a kapsuly) - časť 2.

S&D Pharma Slovakia, Šaštínska 24., 841 05 Bratislava - 7.1.2006

   Obsahujú probiotické baktérie Bacillus coagulans, kmeň ATCC* 31284 (*American Type Culture Collection) prítomné vo forme spór a vitamíny skupiny B: vitamín B1 (tiamín), vitamín B2 (riboflavín), vitamín B6 (pyridoxín) a vitamín PP (nikotínamid).
Lactovita a Nutrolin B (sirup a kapsuly) - časť 1.

S&D Pharma Slovakia, Šaštínska 24., 841 05 Bratislava - 7.1.2006

   Obsahujú probiotické baktérie Bacillus coagulans, kmeň ATCC* 31284 (*American Type Culture Collection) prítomné vo forme spór a vitamíny skupiny B: vitamín B1 (tiamín), vitamín B2 (riboflavín), vitamín B6 (pyridoxín) a vitamín PP (nikotínamid).
Obezita

MUDr. Viera Kissová, primárka, Oddelenie liečebnej výživy, Fakultná nemocnica Nitra - 26.5.2005

   Milí čitatelia! V dnešnom príspevku by sme si niečo povedali o obezite. Všetci dobre vieme, že obezita sa dnes už neponíma len ako chyba krásy, ale znamená poruchu výživy zo závažnými dôsledkami na zdravotný stav človeka. Telesná konštitúcia je prirodzene do istej miery záležitosťou génov, t.j. nie každý/á môže vyzerať štíhlo, avšak až na pár chorobných stavov nemusí nikto byť morbídne obézny.
Celiakia

Mgr. Marianna Maťková, Lekáreň Kelemantia - Iža - 15.3.2005

   Celiakia (primárny malabsorpčný syndróm) je zápalové ochorenie tenkého čreva s precitlivenosťou na pšeničnú bielkovinu lepok – glutén.
Dajme zelenú brokolici!

PharmDr. Monika Hollósy, Lekáreň pri Váhu - Komárno - 11.6.2004

   Väčšina z nás už brokolicu ochutnala, avšak málo ľudí vie, koľko cenných látok pre naše zdravie obsahuje.
Poznáme ju asi všetci...

PharmDr. Monika Hollósy, Lekáreň pri Váhu - Komárno - 29.3.2004

   Každý to už niekedy zažil - nafúknuté brucho, tlak, únava, nechutenstvo, nadúvanie, celkový diskomfort. To všetko doprevádza zápchu, ktorá je stará ako ľudstvo samé. Je to problém, ktorý ľudí trápi, avšak veľa sa o ňom nehovorí. Viete prečo zápcha vzniká a ako sa jej brániť?
Dodržujme pitný režim - nielen v lete

PharmDr. Monika Hollósy, Lekáreň pri Váhu - Komárno - 30.5.2003

   Už niekoľko rokov zažívame leto plné horúčav, ktoré ľudský organizmus mimoriadne vyčerpávajú. Čo treba robiť, aby sme toto ročné obdobie prežili čo najpríjemnejšie?
Prečo práve teraz?

PharmDr. Monika Hollósy, Lekáreň pri Váhu - Komárno - 19.3.2003

   Zdá sa, že čoraz viac vzrastá u ľudí chuť na sladké a na tuky bohaté potraviny. Práve týmito sa však môžeme veľmi ľahko prejesť. Pretože pri konzumácii týchto potravín nás organizmus neupozorní, že je nesýtený, zatiaľ čo pri zložených uhľovodíkoch a na vlákniny bohatých jedlách nám telo po istej dobe signalizuje, že je sýte.
Geneticky modifikované potraviny - áno či nie?

PharmDr. Monika Hollósy, Lekáreň pri Váhu - Komárno - 28.9.2002

   Snáď len jadrová energetika a klonovanie vyvolávajú také kontroverzné diskusie, ako geneticky modifikované potraviny. Britský spravodajský server BBC News položil pred časom niekoľko základných otázok týkajúcich sa geneticky modifikovaných potravín zástupcom oboch táborov.Za odporcov hovoril doktor Ian Taylor ako vedecko-politický poradca hnutia Greenpeace, proti nemu stál Clive Rainbird za spoločnosť AgrEvo, ktorá geneticky modifikované potraviny, ich vznik a využitie podporuje.
Prečo práve teraz?

PharmDr. Monika Hollósy, Lekáreň pri Váhu - Komárno - 28.1.2002

   Určite sa už mnohým z vás vynorila v hlave otázka - prečo práve v posledných desaťročiach sa dostal do popredia vzťah medzi kardiovaskulárnymi, nádorovými ochoreniami a stravovacími návykmi? Nemecký biochemik Windaus, držiteľ Nobelovej ceny, si už v r.1910 všimol, že zhrubnuté steny ciev v dôsledku aterosklerózy obsahujú nezvyčajne mnoho cholesterolu. Napriek tomu sa ešte dlho po tomto zistení nikto týmto javom nezaoberal. Čo sa odvtedy zmenilo?
Energetické hodnoty potravín

Mgr. Kristína Kánaiová, Lekáreň pri Váhu - Komárno - 23.2.2001

   Tabuľka energetických hodnôt potravín Vám pomôže si sledovať energetickú hodnotu Vašej potravy a tak budete presne vedieť, koľko energie ste prijali. Túto hodnotu si budete môcť potom porovnať s výdajom energie podľa fyzickej aktivity.
Zdravá racionálna výživa

PharmDr. Monika Hollósy, Lekáreň pri Váhu - Komárno - 22.2.2001

   Poriadok vo výžive je nevyhnutným základom pre zdravie, pohodu, odolnosť a výkonnosť. Človek je taký, ako sa stravuje. Túto zásadu si treba neustále opakovať. Ani jeden faktor vonkajšieho prostredia nepôsobí na funkcie buniek tak priamo a intenzívne, ako výživa. Nestriedmosť a nedostatok sebadisciplíny, ale aj prostá nevedomosť sú základným zlom všetkých civilizačných chorôb.
Nenahraditelné materské mlieko vo výžive dojčiat

MUDr. Jozef Gaulieder, primár det. odd. NsP Komárno - 16.9.2000

   Prerušením pupočnej šnúry pri pôrode nastáva pre matku a dieta nová etapa života a spolunažívania. To prináša so sebou nielen radost, obrovské štastie a lásku, ale aj zodpovednost a celý rad nových, doposial nepoznaných skúseností.
 

Copyright © 1996-2020 ComorraPharm s.r.o.
© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.
Články sú aktualizované a upravované publikačným systémom IPSA2002.