Apothéka.sk
Spravodajstvo z EÚTlačové správy Bolesť Cestovanie Editorial Informačné technológie ComorraPharm sro. Liečivé rastliny - Fytoterapia Medicínska história Medicínska technika Novinky Očkovanie Odborník radí Predstavujeme Vám… Prevencia Psychológia, neurológia Rodinný lekár Rozhovory Trendy v Európe Ústna hygiena Veterinárna sekcia Vitamíny, minerály a potravinové doplnky Vývoj & trendy vo farmácii Vývoj v medicíne Zákony, poisťovne Zdravá krása Zdravá racionálna výživa Zdravotnícka legislatíva Zdravý pohyb Zdravý životný štýl Životné prostredie

Informácie o produktoch Kompilácia, rešeršná práca Pôvodný článok PR článok - platená inzercia Preklad Vyhlásenia, Informácie, Výzvy

2011 / 4, 3, 2, 1
2010 / 4, 3, 2
2009 / 4, 3, 2, 1
2008 / 4, 3, 2, 1
2007 / 4, 2
2006 / 3, 1
2005 / 4, 3, 2, 1
2004 / 4, 3, 2, 1
2003 / 4, 3, 2, 1
2002 / 4, 3, 2, 1
2001 / 4, 3, 2, 1
2000 / 4, 3
Informačné technológie

Zdravotnícka legislatíva
sobota, 27. Február 2020 | dátum ostatnej aktualizácie: 10. Marec 2012 9:10
Dane bez hodnoty alebo ako je ďaleko od človeka k živočíchovi

Doc. Ing. PhDr. Július Ondrej, PhD., generálny riaditeľ Asociácie lekárnikov Slovenska - 4.3.2012

   Lekárnici za tárou predsa len majú tú historickú výhodu že môžu citlivo a ústretovo rozoznať všetky neduhy a choroby pacientov a to nie sú len nemoci tela a ducha, ale aj nemoci spoločnosti, ktoré sa spájajú s rukopismi politického analfabetizmu. Sme jasne v štádiu, ktoré už nemá nič spoločné s dozrievaním, jasne tu všetko zlé prezrelo a smeruje do stavu nekonzumovateľnosti.
Lieky, vernostné systémy, finančná oligarchia a troška matematiky

Mgr. Igor Minarovič, PhD., viceprezident, Asociácie lekárnikov Slovenska - 5.12.2011

   Je absolútne nemorálne, aby človek, ktorého bačovanie v rezorte má za následok 100%-ný nárast spoluúčasti pacientov hovoril o tom, že chce zákon pre pacienta, chce nižšie zisky lekární a najmä, lacnejšie lieky pre pacientov. Na niečo takéto treba mať namiesto žalúdka azbestové vrece. Už je to jedno, na veci sa nič nemení, zákony sú realitou. Ako lekárnikovi mi nezostáva nič iné, len si ich naštudovať a prispôsobiť sa im. Tak som začal študovať… (Tento článkok bol zverejnený ako Úvodník v Poradcovi lekárnika č. 11/2011, str. 3-4.)
Vyhlásenie "Dopady novej legislatívy na verejné lekárne"

Účastníci konferencie ALS, „Dopady novej legislatívy na verejné lekárne“ - 22.11.2011

   Zákon č. 362/2011 o liekoch a zdravotníckych pomôckach je pre mnohých individuálnych poskytovateľov lekárenskej starostlivosti likvidačný.
Asociácia lekárnikov Slovenska rieši...

Ing. Zuzana Bíziková, sekretariát generálneho riaditeľa Asociácie lekárnikov Slovenska - 18.11.2011

   Problematika lekárských predpisov vystavených v súčasnosti platným spôsobom a novým spôsobom, ktorý definuje znenie § 119 ods. 5 nového zákona 362/2011. Stanovisko Asociácie lekárnikov Slovenska k ústavnému rozporu Novely zákona o liekoch a zdravotníckych pomôckach.
Firemná kultúra lekárne a etika

Doc. Ing. PhDr. Július Ondrej, PhD., generálny riaditeľ Asociácie lekárnikov Slovenska - 30.10.2011

   V súvislosti s ostatnými legislatívnymi zmenami nastavenými pre verejné lekárne do liberálnejších a konkurenčnejších rovín v účinnosti od 1.12.2011 začína intenzívne okrem iného (ekonomika, konkurencia, bonusy, vernostné zľavy) rezonovať aj problematika určenia a definovania hodnôt samotnej lekárne. Je exaktné, že tento proces tvorby a prehodnocovania hodnôt sa stáva prirodzeným nielen z pohľadu existenčného zázemia lekárne, ale najmä z pohľadu vnímania pacientov a tzv. "sebanáhľadu" lekárnika za tárou.
Julo Ondrej: V našich nemocniciach sa len veľmi málo zmenilo od čias Ignáca Semmelweisa

Norbert Répás, ComorraPharm sro. - Komárno - 20.10.2011

   Pokračovanie, 2. časť rozhovoru / S jaskynným potápaním absolvoval expedície na Bajkale, na Kamčatke, na Kube, v Turecku, Grécku a v Španielsku. Bol poradcom podpredsedu vlády pre konverziu špeciálnej výroby na Slovensku. Zakladal manažérske vzdelávacie centrum (IVAR) v odvetví manažovania strojárskej výroby. Je autorom niekoľkých vysokoškolských učebníc a odborných článkov z oblasti psychológie riadenia podnikov a tiež aj článkov v oblasti cestopisov, extrémneho otužovania i extrémnej psychológie v oblasti zvládania stresu.
Julo Ondrej: Reformy nemôžu robiť diletanti, amatéri a už vôbec nie devianti

Norbert Répás, ComorraPharm sro. - Komárno - 20.10.2011

   1. časť trojdielneho rozhovoru / Doc. Ing. PhDr. Julom Ondrejom, PhD. absolvoval štúdium na Univerzite P. J. Šafárika v Prešove, na Ekonomickej univerzite v Bratislave a na ESF v Brne, vedecko - pedagogickú kvalifikáciu si zvyšoval na Univerzite T. Ševčenka v Kijeve a na univerzite v Budapešti, venoval sa problematike transferu kreativity z pohľadu individualizácie a socializácie v riadiacich procesoch, pôsobil ako vysokoškolský pedagóg, ako námestník riaditeľa a riaditeľ štátnych podnikov v Martine, neskôr ako predseda predstavenstva v obchodných reťazcoch a finančných spoločnostiach. Od roku 2000 je generálnym riaditeľom Asociácie lekárnikov Slovenska v Martine a šéfredaktorom časopisu Poradca lekárnika, kde vedie najmä konzultačný a poradenský servis pre majiteľov verejných lekární. Absolvoval študijné a pracovné pobyty v Nemecku (Mníchov, Norimberg), v Poľsku (Lodž), v Maďarsku (Budapešť, Pécs), v Izraeil (Tel Aviv), v Sudáne (Chartúm), v Líbyi (El Djoff, Al Khufrah), v Tunise (Nefta, El Jerrid), tiež sa zúčastnil pobytov v Angole, v Západnej Sahare a v USA.
Zákon o liekoch alebo ako peniaze vykastrovali demokraciu a rozum

Doc. Ing. PhDr. Július Ondrej, PhD., člen prezídia Asociácie lekárnikov Slovenska - 19.10.2011

   Akosi nebolo počuť na oboch stranách táry, že sa treba pripraviť na argumentácie, na edukačný lobing, na zlyhanie, na to že zlyhanie môže byť len také veľké alebo malé, aby sa z neho dalo poučiť... Totiž zákon nenavrhli laici a ani ho neprijímali laici. Sú to a budú to vždy len a len odborníci na vysokom kopci peňazí, ktorí okrem iného vedia vyťažiť zo slabosti iných, a preto sú úspešnejší a nedajú sa už odčerviť! Nebezpečenstvo politika je v tom, že je ako stonožka a storúčka súčasne, kope za niekoho a berie od niekoho všetkými končatinami... Dosť často sa to deje vždy a pravidelne. Aj o tom je demokracia a aj o tom sú zákony.
ALS v kontexte predkladanej Novely zákona o liekoch a zdravotníckych pomôckach

Doc. Ing. PhDr. Július Ondrej, PhD., člen prezídia Asociácie lekárnikov Slovenska - 28.8.2011

   Asociácia lekárnikov Slovenska od svojho vzniku exaktne preferovala vlastníctvo verejných lekární lekárnikmi a svojimi aktivitami i zázemím najmä z manažérskych a ekonomických hľadísk vyvíjala a vyvíja aktivity jasne smerujúce a podporujúce aj podporu slobodného a nezávislého lekárnického povolania. Práve preto počas svojej viac ako desaťročnej existencie intenzívne upozorňovala na možné riziká skryté v manažmente, ekonomike, marketingu i konkurencii v dimenziách verejných lekární a to najmä z pohľadu spornej legislatívy presadzovanej na základe buď skupinových a sponzorských ako aj záujmov niektorých finančných skupín na Slovensku.
Pozmeňujúce návrhy ALS k návrhu Zákona o liekoch a zdravotníckych pomôckach

Mgr. Igor Minarovič, PhD., viceprezident, Asociácie lekárnikov Slovenska - 28.8.2011

   Asociácia lekárnikov Slovenska v zmysle záverov Komisie pre liekovú politiku Výboru pre zdravotníctvo NR SR zo dňa 18. 8. 2011 v Bratislave odporúča akceptovať nasledovné pozmeňujúce návrhy a odporúčania v Zákone o liekoch a zdravotníckych pomôckach
Kartely a monopoly verzus lekárne v kontexte zákona o lieku

Doc. Ing. PhDr. Július Ondrej, PhD., generálny riaditeľ Asociácie lekárnikov Slovenska - 3.8.2011

   Zákon o lieku ako zákon zákonov pre lekárnikov i pacientov je už pridlho so všetkou silou protichodných zručností gladiátorských praktík v biznise na svete, kde je vraj dovolené všetko. Naozaj všetko?! Sme už jasne iba vyjazdené koľaje na ceste kartelov a monopolov nemoci z moci za všetky Judášove drobné?!
Odbornosť je prekážkou biznismanov…aj na Slovensku (?)

PharmDr. Peter Stanko, Člen prezídia Slovenskej lekárnickej komory - 28.7.2011

   "Človek občas zakopne o pravdu, ale väčšinou sa pozbiera a pokračuje, akoby sa nič nestalo." (W. Churchill)
Otvorený list Asociácie lekárnikov Slovenska poslancom Národnej rady SR

Doc. Ing. PhDr. Július Ondrej, PhD., člen prezídia Asociácie lekárnikov Slovenska - 7.7.2011

   V súvislosti s vládnym návrhom Zákona o liekoch a zdravotníckych pomôckach práve prerokovávaným v pléne Národnej rady SR v prvom čítaní sa v mene lekárnikov, majiteľov lekární a pacientov Slovenska sa Asociácia lekárnikov Slovenska obrátila na poslancov so žiadosťou o zváženie podpory tomuto Zákonu a s návrhom na vrátenie Zákona späť predkladateľovi na jeho prepracovanie.
Peniaze ako liek alebo ako jed?!

Doc. Ing. PhDr. Július Ondrej, PhD., generálny riaditeľ Asociácie lekárnikov Slovenska - 15.4.2011

   V ostatnej dobe sa exponovanou aktivitou na základe iniciatívy niektorých členov vlády programom národného zdravia, v ktorom sa hlásia k zavedeniu možnosti predávať voľnopredajné lieky všade inde mimo verejných lekární sa v médiách objavovali články posunuté do rovín obáv lekárnikov z konkurencie, resp. obáv, že lekárnici prídu o monopol...
Stanovisko Asociácie lekárnikov Slovenska k voľnému predaju liekov

Asociácia lekárnikov Slovenska, Thurzova 16, 036 01 Martin - 14.4.2011

   Asociácia lekárnikov Slovenska zastáva názor, že aj voľnopredajný liek je liekom a patrí do rúk odborníka - farmaceuta, že liek je špecifickým tovarom, s ktorým je potrebné odborne manipulovať, odborne ho skladovať a aj odborne likvidovať.
Výzva k Zákonu o liekoch a zdravotníckych pomôckach a o zmene a doplnení niektorých zákonov

Mgr. Igor Minarovič, PhD., predseda RLeK Žilina,, Lekáreň Paracelsus, Turzovka - 13.4.2011

   Obraciame sa na všetkých kolegov, ktorým záleží na stave a forme slovenského lekárenstva, aby podporili hromadnú pripomienku zameranú proti opätovnému zavedeniu možnosti uplatňovania zliav na lieky hradené zo zdravotného poistenia v rámci vernostných systémov v lekárenstve. Termín je do 15.4.2011.
Otvorený list ALS k Vládnemu návrhu zákona, ktorým sa mení Zákon č. 581/2004 Z.z.

Asociácia lekárnikov Slovenska, Thurzova 16, 036 01 Martin - 9.12.2010

   Stop monopolom, vráťte lekárne lekárnikom.
Sicko

Norbert Répás, ComorraPharm sro. - Komárno - 20.10.2009

   Aké sú charakteristické črty amerického systému poskytovania zdravotnej starostlivosti? Kontroverzný americký filmový režisér, scenárista a producent Michael Moore sa vo svojom dokumentárnom filme "Sicko" (Blázon) pokúsi priblížiť odpovede. Nech nikoho neprekvapí jeho typická, veľmi svojská réžia lemovaná štýlom, keď fakty sú zobrazované značne tendenčne a jednostranne. Niektoré kapitoly zaváňajú retrosocialistickým pohľadom, niektoré zas sršia od emotívnej náplne. Podstata filmu však tkvie v správnom a úspešnom odkrytí základov amerického systému zdravotného poistenia, ktoré sú silne kapitalistické. Stredobodom pozornosti nie je poistenec, prevencia, úcta k ľudskej osobe, uznanie platnej poisteneckej zmluvy či ľudská vzájomnosť, ale nesmierna túžba po zisku.
Internetové lekárenstvo na Slovensku

Mgr. Igor Minarovič, PhD., viceprezident SLeK, - 5.9.2009

   Internetizácia slovenských domácností napreduje. Spomedzi krajín EÚ patríme s 58% domácností s prístupom k internetu k európskemu podpriemeru (priemer je 60%), dynamika rastu je však obdivuhodná. Bezproblémový prístup ku kvalitným vysokorýchlostným internetovým pripojeniam spolu s významnou konkurenciou vedúcou k čoraz nižším cenám je predpokladom toho, že zaostávanie za lídrom vo vybavenosti domácností internetom Holandskom (až 86 %) budeme rýchlo znižovať.
Čaká slovenské lekárenstvo "zásielková" zmena?

Mgr. Igor Minarovič, PhD., viceprezident SLeK, - 12.7.2009

   Na 39., v súčasnosti prerušenej schôdzi NR SR bol v prvom čítaní schválený návrh novely Zákona č. 140/1998 Z. z. o liekoch a zdravotníckych pomôckach. Návrh bol iniciatívou poslanca SMER-SD a podpredsedu parlamentného Výboru pre zdravotníctvo MUDr. Jozefa Valockého. Ako sa uvádza v dôvodovej správe, cieľom navrhovanej právnej úpravy je doplnenie ustanovení o poskytovaní lekárenskej starostlivosti týkajúcich sa zásielkového výdaja liekov a zdravotníckych pomôcok (internetového výdaja liekov a zdravotníckych pomôcok). Navrhované ustanovenia sú v súlade s právnymi predpismi Európskej únie uvedenými v Doložke zlučiteľnosti.
Vyjadrenie k rozsudku Súdneho dvora ESz 19. mája 2009 - C531/06

JUDr. Alena Glajchová, predsedníčka Grémia majiteľov lekární, GML, Bernolákova 2476, 955 01 Topoľčany - 28.5.2009

   Vzhľadom na informácie, ktoré boli odvysielané v médiách, rozhodla som sa vyjadriť svoj názor k otázke ukončenia činnosti lekární, ktorých majitelia nie sú farmaceuti.
Stanovisko GML k posledným aktivitám Cityfarmy

JUDr. Alena Glajchová, predsedníčka Grémia majiteľov lekární, GML, Bernolákova 2476, 955 01 Topoľčany - 15.4.2009

   V marci v roku 2009 sa medzi lekárnikmi začala šíriť správa, že lekárne v sieti Cityfarma Slovakia a.s. poskytujú "sociálny príspevok na zdravotnú starostlivosť" v hodnote 1 Euro za každý recept. Jedná sa o ďalší z mnohých krokov, ktorými Cityfarma Slovakia a.s. viacnásobne porušuje zákony Slovenskej republiky.
Ekonomické združovanie lekárnikov

Mgr. Igor Minarovič, PhD., viceprezident, Asociácie lekárnikov Slovenska - 14.11.2008

   Snaha o združovanie lekárnikov s cieľom vzájomne si pomáhať je stará ako lekárenstvo samo. Už prvé spolky a cechy lekárnikov mali za cieľ okrem zvýšenia politického vplyvu a postavenia lekárnikov a skvalitnenia ich služieb i obhajobu ekonomických záujmov svojich členov. Zdroj: Poradca lekárnika, ročník IX., Číslo 11/2008. Vydáva: Asociácia lekárnikov Slovenska, Thurzova 16, Martin. Zverejnené so súhlasom autora.
Lekáreň v 21. storočí

Doc. Ing. PhDr. Július Ondrej, PhD., člen prezídia Asociácie lekárnikov Slovenska - 30.10.2008

   Elektronizácia a internetizácia obchodných činností v lekárni / Právne aspekty prechodu koruny na euro (povinnosti štatutára - konateľa spoločnosti, predsedu predstavenstva pri prechode koruny na euro z pohľadu majetku, zmlúv a podobne) / Prechod koruny na euro a lekárnik ako klient banky.
Cena zdravia

Mgr. Kristína Kánaiová, Lekáreň pri Váhu - Komárno - 3.8.2008

   Pre-klinická a klinická fáza výskumu, outsourcing červenej biotechnológie = teror, smútok, nevoľnosť, utrpenie a smrť neľudských primátov - opíc. Zatiaľ čo my, ľudia, máme na výber, či cigarety fajčiť alebo nie, zvieratá v pokusných laboratóriách si vybrať nemôžu.
eKartra a eHealth pre Slovensko

Norbert Répás, ComorraPharm sro. - Komárno - 23.9.2006

   Potom, ako sa Slovensko stalo členom EÚ a najmä po oboznámení sa s Akčným plánom pre európsky e-Health priestor, ktorý si kladie za cieľ urobiť zdravotníctvo lepším pre európskych občanov, napriek prísnym ekonomickým podmienkam sa zmienená pozornosť pomaly a postupne zhmotnila. Ministerstvo zdravotníctva - hlavný zriaďovateľ eHealth - iniciovalo nový program pod hlavičkou "Nové zdravotníctvo". Veľká pozornosť bola venovaná európskym eHealth víziám, programom a akčným plánom. Koncom roku 2005 bola ministerstvu dodaná Národná stratégia, Cestná mapa a Akčný plán na rok 2006. Po ich posúdení internými a externými štruktúrami ministerstvo vykonalo významné rozhodnutia na uvedenie eHealth programov v Slovenskej republike.
Doručenie OTC liekov pacientom

Mgr. Tamara Podmanická, Lekáreň pri Váhu - Komárno, - 21.1.2006

   Článok sa pokúša nájsť spoločné črty regulačných zásad doručenia OTC liekov pacientom z internetových lekární. V úvode poukazuje na postavenie a význam OTC liekov a na dôležitosť zapojenia pacienta do sledovania a určovania liečebného postupu. V ďalšom sa analyzuje možnosť zabezpečenia konzultačnej, kontrolnej a poradenskej funkcie farmaceuta internetovej lekárne, popisuje praktiky a pohľady Nemeckých, Rakúskych a Maďarských lekárnikov na danú problematiku. V závere článku čitateľ nájde stručný prehľad zásad na zamedzenie rizík spojených s doručením OTC liekov.
Súboj o reformu v zdravotníctve pokračuje (časť 2.)

Mgr. Kristína Kánaiová, Lekáreň pri Váhu - Komárno - 24.10.2003

   Od januára budúceho roku čakajú pacientov veľké zmeny. Poslanci však musia najprv schváliť všetky pripravené zákony z dielne ministerstva zdravotníctva, ktoré majú spustiť reformu zdravotníctva. Zaoberat sa nimi začnú na jesennej schôdzi Národnej rady. Ide o zákon o zdravotnom poistení, ktorý zmení doterajší poistný systém, zákon o zdravotných poisťovniach a dohlade nad zdravotnou starostlivosťou, nový zákon o zdravotnej starostlivosti a zákon o poskytovateľoch a stavovských organizáciách.
Súboj o reformu v zdravotníctve pokračuje (časť 1.)

Norbert Répás, ComorraPharm sro. - Komárno - 23.10.2003

   V poslednom roku funkčného obdobia prvej vlády Mikuláša Dzurindu deklarovaný reformný proces, kopírujúc prax predchádzajúcich troch rokov, neopustil verbálnu rovinu. Nepriniesol nijaké významné systémové kroky, ktoré by smerovali k vyššej efektívnosti a k finančnej stabilizácii systému. Boli sme svedkami, ale aj obetami mizernej alokácie zdrojov. Spoznali sme dvoch ministrov zdravotníctva, ktorí kvôli rôznorodosti predchádzajúcej koalície mali zviazané ruky, a preto nás aspon presviedčali, že všetko je na dobrej ceste, zdravotníctvo sa reformuje. Oni však zdedili výsledok macošských politických rozhodnutí predchádzajúcich vlád o výške platby štátu za svojich poistencov. Zaviesť zmenu do tohto rozmýšlania bolo tažké.
Práva onkologických pacientov

MUDr. Eva Siracká, DrSc., prezidentka Ligy proti rakovine SR - 19.3.2003

   Onkologický pacient je v určitom zmysle stále pacientom po celý život. Je tu nutnosť prísnej dispenzarizácie, pravidelných kontrol, opakovaných aj náročných diagnostických testov počas mnohých rokov po liečbe. Táto skutočnosť determinuje psychologický stav pacienta ale aj situáciu pacienta v rodine a v spoločnosti. Toto sú dva dalšie okruhy v sfére problému práva pacientov. Iste nie je jednoduché hovoriť o právach onkologického pacienta aj v jeho rodine a formulovať ich. Často sa však stretávame so smutnými a často až tragickými situáciami, ktoré prežívajú aj liečení onkologickí pacienti. Diskriminácie, nepodložené predstavy nejakej " infekčnosti " rakoviny pre okolie, izolácia pacienta v rodine, rozvody.
Súboj o reformu v zdravotníctve bude určovat vzťah medzi lekárňou a pacientom

Norbert Répás, ComorraPharm sro. - Komárno - 13.11.2002

   Ilúzia o zdravotníctve zadarmo sa ...
Liekové knižky ako forma úspory nákladov na lieky?

Mgr. Tamara Podmanická, AVENTIS - PHARMA, - 9.2.2002

   Hromadenie liekov v domácnostiach určite nevedie k znižovaniu nákladov na lieky. Aby sa zabraňovalo takémuto nepotrebnému hromadeniu liekov, prišiel minister s návrhom na vytvorenie liekových knižiek. Prvotná myšlienka však patrí riaditeľovi poisťovne Sideria-Istota, ktorý chcel knižky zaviesť pre pár desiatok svojich poistencov, ktorý vyberajú enormné množstvo liekov, napr. pre pacienta, ktorý za rok dostal 859 balení liekov.
Stiahnutie Cholstatu z predaja

Mgr. Tamara Podmanická, AVENTIS - PHARMA, - 16.8.2001

   Prípravok na znižovanie hladiny cholesterolu v krvi, Lipobay,Baycol, u nás známy ako Cholstat, užívalo 700 000 pacientov v USA, u nás okolo 5 tisíc. Bol stiahnutý z farmaceutického trhu po tom, čo sa s ním začalo spájať 31 úmrtí v USA a 6 v Nemecku. Podľa informácií z dennej tlače zo dňa 13. augusta sa úmrtie spôsobné Cholstatom na Slovensku nepotvrdilo. Bolo však vydané nariadenie štátnym ústavom pre kontrolu liečiv, na základe ktorého sa zastavil predaj Cholstatu v lekárňach. Firma Fournier, ktorá liek dováža na Slovensko, zriadila nonstop telefónnu informačnú linku 0907 539 114.
Aká je budúcnosť on-line lekárnictva v EÚ ?

PharmDr. Monika Hollósy, Lekáreň pri Váhu - Komárno - 30.9.2000

   Dnes je už nemysliteľné, aby podľa všeobecne známych prísnych pravidiel distribuované farmaceutické prípravky neboli dostupné v širokom rozsahu aj prostredníctvom Internetu. Pravidlá na rozširovanie farmaceutických prípravkov prostredníctvom Internetu sa už pripravujú a to s medzinárodným charakterom. Aj právnické kancelárie Alexander Merck a Squire, Sanders – Dempsey v Bruseli sledujú so záujmom vývoj týchto obchodno-právnych pravidiel v EÚ na obchodovanie prostredníctvom elektronických médií
Mi az on-line gyógyszertárak jövője az EU-ban?

Norbert Répás, ComorraPharm sro. - Komárno - 16.7.2000

   Ma már elkerülhetetlennek látszik, hogy a közismerten szigorú szabályok szerint forgalmazott gyógyszeripari termékek széles körben hozzáférhetőek legyenek az Interneten keresztül is. A nemzetközi Internetes kereskedelemre vonatkozó - az elektronikus kereskedelmet nem feltétlen visszaszorító jellegű - szabályozás megalkotása már folyamatban van. Alexandre Mencik és a Squire, Sanders & Dempsey Ügyvédi Iroda brüsszeli irodája figyelemmel kíséri az elektronikus kereskedelem jogi szabályozásának fejlődését az EU-ban.
 

Copyright © 1996-2020 ComorraPharm s.r.o.
© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.
Články sú aktualizované a upravované publikačným systémom IPSA2002.