Apothéka.sk
Spravodajstvo z EÚTlačové správy Bolesť Cestovanie Editorial Informačné technológie ComorraPharm sro. Liečivé rastliny - Fytoterapia Medicínska história Medicínska technika Novinky Očkovanie Odborník radí Predstavujeme Vám… Prevencia Psychológia, neurológia Rodinný lekár Rozhovory Trendy v Európe Ústna hygiena Veterinárna sekcia Vitamíny, minerály a potravinové doplnky Vývoj & trendy vo farmácii Vývoj v medicíne Zákony, poisťovne Zdravá krása Zdravá racionálna výživa Zdravotnícka legislatíva Zdravý pohyb Zdravý životný štýl Životné prostredie

Informácie o produktoch Kompilácia, rešeršná práca Pôvodný článok PR článok - platená inzercia Preklad Vyhlásenia, Informácie, Výzvy

2011 / 4, 3, 2, 1
2010 / 4, 3, 2
2009 / 4, 3, 2, 1
2008 / 4, 3, 2, 1
2007 / 4, 2
2006 / 3, 1
2005 / 4, 3, 2, 1
2004 / 4, 3, 2, 1
2003 / 4, 3, 2, 1
2002 / 4, 3, 2, 1
2001 / 4, 3, 2, 1
2000 / 4, 3
Informačné technológie

Životné prostredie
štvrtok, 4. Apríl 2020 | dátum ostatnej aktualizácie: 10. Marec 2012 10:10
Život, ktorý sa vymyká spod kontroly

Norbert Répás, ComorraPharm sro. - Komárno - 13.10.2009

   V osemdesiatich rokoch minulého storočia vynašla veda vďaka genetickej technológie kľúč k dokonalému ovládnutiu sveta a na podmanenie ľudstva. Zrazu sa všetko stalo možným. O 20 rokov neskôr sa vydávame na cestu okolo sveta, aby sme preskúmali aktuálny stav postupnej genetickej manipulácie plodín, živočíchov a ľudí. Geneticky modifikovaný organizmus, do ktorého bol metódami genetického inžinierstva prenesený gén z iného druhu, sa nazýva transgénny organizmus. Investigatívno-dokumentárny film Bertrama Verhaaga sa stal základným dielom pre laikov, skeptikov a kritikov genetickej technológie. Reportáž je o tom, ako predal islandský snem celkový genetický potenciál svojich voličov súkromnej firme, ktorá ho komerčne zhodnocuje, napríklad cez internet.
Filozofia rovnováhy

Norbert Répás, ComorraPharm sro. - Komárno - 10.10.2009

   Hľadáte skutočnú filozofiu "rovnováhy"? Navštívte unikátny 4-hviezdičkový wellness hotel s vlastnými kúpeľmi, vlastnou výrobou elektrickej energie a vlastným vykurovaním. Najväčší obývateľný umelecký komplex sveta vytvorený svetoznámym Friedensreichom Hundertwasserom a vizionárom Robertom Rognerom starším. Pohľad na veci z "iného" zorného uhla.
Človek - to znie hrdo!

Barbora Pőštenyiová, Gymnázium Ľudovíta Jaroslava Šuleka v Komárne - 14.3.2009

   Presne tak. Človek to ZNIE hrdo. Veď to povedal aj sám Maxim Gorkij. A presne to vystihol. Veď slovo človek naozaj znie hrdo. No škoda, že tak len znie.... Z každej strany sa na nás valia informácie o nevinných, no vymierajúcich zvieratách, o nevinných, no umierajúcich ľuďoch, či o nevinnej, no nami úplne zničenej Zemi. Človek denne ničí všetko, čo mu príde do cesty - od dažďových pralesov až po veľryby. A čo je najhoršie, je schopný ničiť aj iných ľudí. Človek ničí človeka, ničí prírodu, ničí všetko, a predsa znie hrdo...
Depresia, vážny problém

Norbert Répás, ComorraPharm sro. - Komárno - 28.2.2009

   Naša depresia pomáha v čase finačno-hospodárskej krízy výrobcom liečiv, zvyšuje im zisky. Z hospodárskych výsledkov firiem je pritom už teraz zjavné, že sa darí firmám, ktoré sa orientujú na výrobu liekov proti civilizačným chorobám, ako rakovina, diabetes, AIDS či depresie, prípadne na výrobu antikoncepcie a prípravkov na mužskú potenciu. Všetky potvrdili nárast ziskov, medzi nimi Merc, americká Eli Lilly, Bristol-Myers či Schering. To, čo v skutočnosti potrebujeme nie sú lieky ale akési "ekologické osvietenie".
Sila prírody

Alexandra Szafianová, Gymnázium Ľudovíta Jaroslava Šuleka v Komárne - 21.2.2009

   Ľudstvo sa denno-denne musí pasovať s prírodou už viac ako 120 000 rokov. Ani počas tohto dlhého obdobia ju však nepremohol. Logicky z toho vyplýva, že príroda je silnejšia, ako si podaktorí myslia. Ja s tým plne súhlasím.
Ja legenda vo svete bez nás

Alexandra Szafianová, Gymnázium Ľudovíta Jaroslava Šuleka v Komárne - 25.11.2008

   Už ste niekedy uvažovali nad tým, ako by vyzeral svet bez ľudí? Alebo, že by ste boli posledným normálnym človekom medzi ľuďmi nakazenými vampirizmom? Ešte nie?
24,3 miliónov litrov vypustenej pitnej vody denne, zbytočne?

Norbert Répás, ComorraPharm sro. - Komárno - 10.10.2008

   Starbucks Coffee Company založili začiatkom sedemdesiatych rokov traja milovníci kávy, ktorých s týmto nápojom profesijne nič nespájalo. Spoločnosť zo začiatku predávala len kvalitnú čerstvo upraženú kávu. V súčasnosti sa meno spoločnosti spája s najväčšou sieťou kaviarní na svete. Dôvodov, prečo sa Starbucksu priťažilo, je viacero.
Balená voda

Norbert Répás, ComorraPharm sro. - Komárno - 2.11.2007

   Spotrebitelia často spájajú balenú vodu so zdravým životom. Balená voda však nepredstavuje nijakú záruku, žeby mala byť zdravšia než je tá, ktorá tečie z vodovodných kohútikov. Balená voda nepredstavuje odpoveď ani nerieši problémy ľudí, ktorým chýba bezpečný zdroj vody. Článok sa pokúša poukázať na niektoré aspekty spojené s balením a s prepravou týchto vôd.
 

Copyright © 1996-2020 ComorraPharm s.r.o.
© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.
Články sú aktualizované a upravované publikačným systémom IPSA2002.