Apothéka.sk
Spravodajstvo z EÚTlačové správy Bolesť Cestovanie Editorial Informačné technológie ComorraPharm sro. Liečivé rastliny - Fytoterapia Medicínska história Medicínska technika Novinky Očkovanie Odborník radí Predstavujeme Vám… Prevencia Psychológia, neurológia Rodinný lekár Rozhovory Trendy v Európe Ústna hygiena Veterinárna sekcia Vitamíny, minerály a potravinové doplnky Vývoj & trendy vo farmácii Vývoj v medicíne Zákony, poisťovne Zdravá krása Zdravá racionálna výživa Zdravotnícka legislatíva Zdravý pohyb Zdravý životný štýl Životné prostredie

Informácie o produktoch Kompilácia, rešeršná práca Pôvodný článok PR článok - platená inzercia Preklad Vyhlásenia, Informácie, Výzvy

2011 / 4, 3, 2, 1
2010 / 4, 3, 2
2009 / 4, 3, 2, 1
2008 / 4, 3, 2, 1
2007 / 4, 2
2006 / 3, 1
2005 / 4, 3, 2, 1
2004 / 4, 3, 2, 1
2003 / 4, 3, 2, 1
2002 / 4, 3, 2, 1
2001 / 4, 3, 2, 1
2000 / 4, 3
Informačné technológie

Práve čítate vydanie 2002/3
nedeľa, 28. Február 2020 | dátum ostatnej aktualizácie: 10. Marec 2012 9:10
Elektronická lieková knižka Lekárne pri Váhu v Komárne

Norbert Répás, ComorraPharm sro. - Komárno - 20.7.2002

   Spoločnosť Comorrapharm s.r.o. poskytuje svojim zákazníkom rôzne doplnkové služby nad rámec bežnej lekárenskej činnosti. Sem patria okrem iného prezentačné dni, pravidelné meracie dni, karta kmeňového zákazníka a pod. Všetky tieto činnosti vyprodukovali v minulosti množstvo informácií. Rôznorodosť ich formátu a spôsob uchovávania na rôznych médiách veľmi spomaľovali ich vyhodnotenie. Pomocou elektronickej liekovej knižky (ELK) sa do ukladania dát zavedie nová kvalita podporovaná databázovým riešením. Na pôde Lekárne pri Váhu v Komárne a Lekárne Kelemantia v Iži vznikla nová služba, ktorá nie je bežná v slovenskej lekárnickej praxi. Pacient získava komplexný prehľad (formou tlačových zostáv) a predpísaných liekoch, o nákladoch poisťovne a pacienta, o kontraindikáciách so zadanou diagnózou, o interakciách k zvolenému lieku, o výsledkoch meraní, poskytnutých zľavách a pod.
S kým sa podeliť o čokoládu ?

Zuzana Podmanická, študentka, Gymnázium Ľ.J. Šuleka v Komárne - 29.6.2002

   Veľké čaro čokolády spočíva v jej takpovediac optimálnom pomere tuku a cukru v zmesi, ktorá väčšine ľudí tak veľmi chutí. Súčasne spôsobuje aj priberanie na hmotnosti, a preto často máme pri konzumovaní čokolády aj zlé svedomie. Čokoláda však nespôsobuje nijakú náruživosť. V tomto duchu si mnohí majitelia psov myslia že svojim miláčikom môžu bez obáv dožičiť blahodarnú chuť čokolády.
Zelený čaj - viac než osviežujúci nápoj

PharmDr. Monika Hollósy, Lekáreň pri Váhu - Komárno - 17.6.2002

   V našich zemepisných šírkach sa dlho mlčalo o liečivých účinkoch zeleného čaju. Až posledné roky sa táto delikatesa východu dostáva do povedomia ľudí. Konzumácia zeleného čaju je samozrejmosťou najmä v krajinách ďalekého východu, v Číne a Japonsku. V posledných desiatich rokoch však lekárska veda aj v Európe prejavuje rastúci záujem o zelený čaj a jeho účinné látky. Po mnohých výskumoch tohto zaujímavého nápoja sa podarilo zistiť, že jeho najdôležitejšími látkami sú fluór, kofeín a polyfenoly.
Diabetes mellitus, cukrovka - časť. 2.

Mgr. Kristína Kánaiová, Lekáreň pri Váhu - Komárno - 15.6.2002

   Akútne komplikácie diabetu mell. sú i pri súčasnej úrovni liečby život ohrozujúcimi príhodami s pomerne vysokou mortalitou. Jedným z najdôležitejších predpokladov pre ich úspešnú liečbu je erudovaný lekársky a ošetrovateľský tím, schopný zabrániť neskorému stanoveniu diagnózy, ako i chybám v liečebných postupoch.
Návšteva farmaceutického múzea "Čierny orol" - Fekete Sas Patikamúzeum v Székesfehérvári

PharmDr. Monika Hollósy, Lekáreň pri Váhu - Komárno - 26.5.2002

   V máji sa náš kolektív Lekárne pri Váhu rozhodol navštíviť múzeum Lekárne "Čierny orol" (Fekete Sas Patikamúzeum) v Székesfehérvári v Maďarskej republike. Rozhodnutie padlo na štvrtok 9 -teho mája. Ráno o 8 hod. sme sa zišli v budove lekárne, kde sme sa v krátkosti oboznámili s cieľmi a trasou nášho "výletu". Potom sme sa vydali na cestu, ktorá bola veľmi príjemná, pretože v ten deň sa zubaté jarné slniečko rozhodlo predstaviť v plnej kráse. A tak nám hodinová cesta slnkom zaliatou krajinou a pri príjemnom rozhovore ubehla veľmi rýchlo.
Cestovná lekárnička

PharmDr. Monika Hollósy, Lekáreň pri Váhu - Komárno - 11.5.2002

   Obdobie dovoleniek už klope na dvere. Je to obdobie, ktoré využívame na cestovanie najčastejšie. Popri horúčkovitých prípravách a vidine prekrásnej dovolenky si často zabudneme pribaliť niektoré dôležité veci. Nezávisle od cieľa cesty, či sa chystáme ďaleko, alebo len na krátku vzdialenosť, sú veci, ktoré si bezpodmienečne musíme vziať so sebou. Popri občianskom preukaze, pase a vreckovom sú veľmi dôležité aj lieky, ktoré musíme nepretržite užívať. Pred odchodom na cestu sa však snažíme zabaliť si len tie veci, ktoré budeme určite potrebovať. Ide nám o to, aby batožiny bolo čo najmenej. V tomto by však lieky mali predstavovať výnimku. Hoci je málo pravdepodobné, že počas dovolenky nás začne bolieť zub, alebo budeme musieť bojovať s nádchou, kašľom či teplotou, vedomie, že máme po ruke dobre známy, vyskúšaný a osvedčený liek, nám poskytuje pocit bezpečia a kľudu.
 

Copyright © 1996-2020 ComorraPharm s.r.o.
© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.
Články sú aktualizované a upravované publikačným systémom IPSA2002.