Apothéka.sk
Spravodajstvo z EÚTlačové správy Bolesť Cestovanie Editorial Informačné technológie ComorraPharm sro. Liečivé rastliny - Fytoterapia Medicínska história Medicínska technika Novinky Očkovanie Odborník radí Predstavujeme Vám… Prevencia Psychológia, neurológia Rodinný lekár Rozhovory Trendy v Európe Ústna hygiena Veterinárna sekcia Vitamíny, minerály a potravinové doplnky Vývoj & trendy vo farmácii Vývoj v medicíne Zákony, poisťovne Zdravá krása Zdravá racionálna výživa Zdravotnícka legislatíva Zdravý pohyb Zdravý životný štýl Životné prostredie

Informácie o produktoch Kompilácia, rešeršná práca Pôvodný článok PR článok - platená inzercia Preklad Vyhlásenia, Informácie, Výzvy

2011 / 4, 3, 2, 1
2010 / 4, 3, 2
2009 / 4, 3, 2, 1
2008 / 4, 3, 2, 1
2007 / 4, 2
2006 / 3, 1
2005 / 4, 3, 2, 1
2004 / 4, 3, 2, 1
2003 / 4, 3, 2, 1
2002 / 4, 3, 2, 1
2001 / 4, 3, 2, 1
2000 / 4, 3
Informačné technológie

Práve čítate vydanie 2003/1
sobota, 27. Február 2020 | dátum ostatnej aktualizácie: 10. Marec 2012 9:10
Osteoporóza

Mgr. Marianna Maťková, Lekáreň Kelemantia - Iža - 22.3.2003

    "Pán doktor, včera som sa pošmykla, spadla som a pritom som sa zľahka oprela o pravú ruku. Do rána mi ruka opuchla a bolela, nemôžem ňou hýbať." Zlomenina je nezriedka prvý príznak a komplikácia osteoporózy.
Celotelový denzitometer na súkromnej poliklinike Medicína v Komárne

MUDr. Zoltán Sebők, výkonný riaditeľ Medicíny - 22.3.2003

   V Komárne bol začiatkom roka 2002 inštalovaný celotelový denzitometer na súkromnej poliklinike Medicína. Tento diagnostický prístroj slúži na včasné odhalenie osteopénie resp. osteoporózy predovšetkým preto, aby sa zabránilo sekundárnym komplikáciám osteoporózy - patologickým zlomeninám.
Práva onkologických pacientov

MUDr. Eva Siracká, DrSc., prezidentka Ligy proti rakovine SR - 19.3.2003

   Onkologický pacient je v určitom zmysle stále pacientom po celý život. Je tu nutnosť prísnej dispenzarizácie, pravidelných kontrol, opakovaných aj náročných diagnostických testov počas mnohých rokov po liečbe. Táto skutočnosť determinuje psychologický stav pacienta ale aj situáciu pacienta v rodine a v spoločnosti. Toto sú dva dalšie okruhy v sfére problému práva pacientov. Iste nie je jednoduché hovoriť o právach onkologického pacienta aj v jeho rodine a formulovať ich. Často sa však stretávame so smutnými a často až tragickými situáciami, ktoré prežívajú aj liečení onkologickí pacienti. Diskriminácie, nepodložené predstavy nejakej " infekčnosti " rakoviny pre okolie, izolácia pacienta v rodine, rozvody.
Prečo práve teraz?

PharmDr. Monika Hollósy, Lekáreň pri Váhu - Komárno - 19.3.2003

   Zdá sa, že čoraz viac vzrastá u ľudí chuť na sladké a na tuky bohaté potraviny. Práve týmito sa však môžeme veľmi ľahko prejesť. Pretože pri konzumácii týchto potravín nás organizmus neupozorní, že je nesýtený, zatiaľ čo pri zložených uhľovodíkoch a na vlákniny bohatých jedlách nám telo po istej dobe signalizuje, že je sýte.
Tlačová správa združenej zdravotnej poisťovne SIDERIA - ISTOTA

PhDr. Marian Kapinos, riaditeľ kancelárie GR a riaditeľ úseku zdravotného poisťovania, ZZP Sideria Istota Košice - 17.3.2003

   Obdobie troch štvrťrokov 2002 možno hodnotiť z hľadiska hospodárenia poisťovne a zároveň z hľadiska plnenia plánu pozitívne. K výraznejším problémom vo financovaní zdravotníckych zariadení nedochádzalo a udržiavali sme náklady a príjmy v celku vyvážené. Odhadované zadĺženie v rámci priebežného financovania je asi 24 mil. Sk, čo predstavuje 1,02% z použitých prostriedkov základného fondu. K zníženiu celkového dlhu poisťovne voči poskytovateľom zdravotnej starostlivosti dopomohla poskytnutá nenávratná finančná výpomoc.
EDITORIÁL 2003/1 - Lekáreň pri Váhu v Komárne oslavuje svoje piate narodeniny

PharmDr. Monika Hollósy, Lekáreň pri Váhu - Komárno - 14.3.2003

   Ešte sa nám v mysli živo mihajú obrazy z prvých týždňov jej prevádzky, vidíme pred sebou neľahké začiatky novootvorenej lekárne, hoci medzitým ubehlo rýchlo ako voda päť rokov. Päť rokov tvrdej práce a snahy ponúknuť pacientom čo najlepšie služby, aby sa naša lekáreň v tejto neblahej situácii v zdravotníctve dokázala držať stále nad vodou a bola na úrovni, vždy konkurencieschopná a pre zákazníkov stále atraktívna.
Vrásky … Zdvojnásobte účinok

Pierre Fabre Médicament s.r.o., organizačná zložka, Novosvetská 42, 811 06 Bratislava - 10.3.2003

   Na kožu pôsobia každý den nepriaznivé vplyvy: ultrafialové slnečné lúče, ktorým je vystavovaná, znečistené prostredie, stres... To všetko urýchľuje process starnutia kože. Z bunečného hľadiska sa to prejavuje tvorbou voľných radikálov, ktoré sú zodpovedné za oxidačné reakcie, ktoré poškodzujú bunečné proteíny a brzdia ich obnovovanie. A preto je nutné dodať im všetku energiu, ktorú potrebujú na zaistenie správneho turn-over a súčasne im poskytnúť antioxidačnú ochranu.
 

Copyright © 1996-2020 ComorraPharm s.r.o.
© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.
Články sú aktualizované a upravované publikačným systémom IPSA2002.