Apothéka.sk
Spravodajstvo z EÚTlačové správy Bolesť Cestovanie Editorial Informačné technológie ComorraPharm sro. Liečivé rastliny - Fytoterapia Medicínska história Medicínska technika Novinky Očkovanie Odborník radí Predstavujeme Vám… Prevencia Psychológia, neurológia Rodinný lekár Rozhovory Trendy v Európe Ústna hygiena Veterinárna sekcia Vitamíny, minerály a potravinové doplnky Vývoj & trendy vo farmácii Vývoj v medicíne Zákony, poisťovne Zdravá krása Zdravá racionálna výživa Zdravotnícka legislatíva Zdravý pohyb Zdravý životný štýl Životné prostredie

Informácie o produktoch Kompilácia, rešeršná práca Pôvodný článok PR článok - platená inzercia Preklad Vyhlásenia, Informácie, Výzvy

2011 / 4, 3, 2, 1
2010 / 4, 3, 2
2009 / 4, 3, 2, 1
2008 / 4, 3, 2, 1
2007 / 4, 2
2006 / 3, 1
2005 / 4, 3, 2, 1
2004 / 4, 3, 2, 1
2003 / 4, 3, 2, 1
2002 / 4, 3, 2, 1
2001 / 4, 3, 2, 1
2000 / 4, 3
Informačné technológie

Práve čítate vydanie 2003/4
sobota, 27. Február 2020 | dátum ostatnej aktualizácie: 10. Marec 2012 9:10
DDP CREDIT SUISSE LIFE AND PENSIONS

Dr. Ladislav Dragon, DDP CREDIT SUISSE LIFE AND PENSIONS, pob.Komárno - 6.11.2003

   V predchádzajúcom tlačenom vianočnom čísle som Vás informoval o DDP LIPA, ktorú koncom roka 2002 vzala pod svoje ochranné krídla jedna z najvýznamnejších svetových inštitúcií, švajčiarska spoločnosť pôsobiaca vo viac ako 60 krajinách sveta, so sídlom v Zurichu, Credit Suisse Group.
Vzájomná životná poisťovňa, a.s.

Norbert Répás, ComorraPharm sro. - Komárno - 4.11.2003

   V súvislosti so schválenými legislatívnymi zmenami v zdravotníctve, ktoré zavádzajú doplatky za jednotlivé zdravotnícke služby a podporujú rozvoj doplnkového zdravotného poistenia, sme navštívili pobocku VŽP a.s. v Nitre. Vzájomná životná poistovňa, a.s. ako jediná poistovňa na Slovensku ponúka aj doplnkové zdravotné poistenie, ktoré je v prvom rade charakteristické nadštandardom poskytovaných zdravotných služieb.
Je to normálne?

Mgr. Dagmar Mrvová, Všeobecná zdravotná poisťovňa - 31.10.2003

   Iba štvrtina dospelých obyvateľov Slovenska pravidelne absolvuje preventívne prehliadky. Je to normálne? Je vôbec možné, že takmer 75 % Slovákov ich vlastný zdravotný stav nezaujíma? Že nemáte cas? Omyl! Liečba eventuálnych vážnych ochorení zaberie omnoho viac času a síl ako preventívna prehliadka, ktorá trvá pol hodiny. Je to teda normálne?
Súboj o reformu v zdravotníctve pokračuje (časť 2.)

Mgr. Kristína Kánaiová, Lekáreň pri Váhu - Komárno - 24.10.2003

   Od januára budúceho roku čakajú pacientov veľké zmeny. Poslanci však musia najprv schváliť všetky pripravené zákony z dielne ministerstva zdravotníctva, ktoré majú spustiť reformu zdravotníctva. Zaoberat sa nimi začnú na jesennej schôdzi Národnej rady. Ide o zákon o zdravotnom poistení, ktorý zmení doterajší poistný systém, zákon o zdravotných poisťovniach a dohlade nad zdravotnou starostlivosťou, nový zákon o zdravotnej starostlivosti a zákon o poskytovateľoch a stavovských organizáciách.
Súboj o reformu v zdravotníctve pokračuje (časť 1.)

Norbert Répás, ComorraPharm sro. - Komárno - 23.10.2003

   V poslednom roku funkčného obdobia prvej vlády Mikuláša Dzurindu deklarovaný reformný proces, kopírujúc prax predchádzajúcich troch rokov, neopustil verbálnu rovinu. Nepriniesol nijaké významné systémové kroky, ktoré by smerovali k vyššej efektívnosti a k finančnej stabilizácii systému. Boli sme svedkami, ale aj obetami mizernej alokácie zdrojov. Spoznali sme dvoch ministrov zdravotníctva, ktorí kvôli rôznorodosti predchádzajúcej koalície mali zviazané ruky, a preto nás aspon presviedčali, že všetko je na dobrej ceste, zdravotníctvo sa reformuje. Oni však zdedili výsledok macošských politických rozhodnutí predchádzajúcich vlád o výške platby štátu za svojich poistencov. Zaviesť zmenu do tohto rozmýšlania bolo tažké.
EDITORIÁL 2003/4 (tlačená verzia)

PharmDr. Monika Hollósy, Lekáreň pri Váhu - Komárno - 20.10.2003

   So srdečným prianím dobrého zdravia sa Vám opät prihováram na stránkach nášho časopisu Apothéka. Velmi nás tešia Vaše ohlasy a dôvera, ktorou ste nás obdarili, Vážení citatelia. Pre kolektív našej lekárne je to nielen profesionálna čest a radosť, ale aj satisfakcia úspešnej práce, ktorá padá na úrodnú pôdu.
Čaj proti rakovine priamo z pralesa

CoD IC, COD Informačné centrum pre rakovinu, Novozámocká cesta 2/3862, 945 01 Komárno - 15.10.2003

   Meno profesora Tamása Dávida chvália tisícky ludí na celom svete, nakoľko ním vytvorenú bedrovú platničku úspešne používajú ešte aj dnes. Jeho vynález sa stal svetovým patentom, ale jeho život pred niekoľkými desiatkami rokov v Južnej Amerike nabral nový smer. Práve tam mu indiáni ukázali rastliny, ktoré sú potenciálnym liekom proti rakovine. Pán profesor nedávno navštívil aj Slovensko. V Bratislave, Banskej Bystrici a v Komárne držal prednášky o priaznivých účinkoch ním vytvoreného COD-čaju. Pri návšteve v komárnanskom informačnom centre COD-systému sme poprosili profesora Tamása Dávida, aby nás oboznámil s ličivými účinkami COD-čaju.
Kašeľ u detí

MUDr. Jozef Gaulieder, primár det. odd. NsP Komárno - 5.10.2003

   Je tu jeseň a s ňou spojené problémy, keď naše dýchacie cesty sú atakované rôznymi vírusmi. Dospelý človek prekoná choroby z prechladnutia asi 2-3krát a deti 4-6krát ročne. Pri prechladnutí sa oslabený organizmus stretáva s vírusovou infekciou, ktorá sa rýchle prenáša najmä v uzatvorených priestoroch. Likvidáciu infekcie má na starosti náš imunitný systém. Jedným z najčastejších príznakov ochorenia z prechladnutia je kašeľ.
Infekcia močových ciest

MUDr. Jozef Gaulieder, primár det. odd. NsP Komárno - 29.9.2003

   Veľmi častou diagnózou detských lekárov je infekt močových ciest. Čo sa vlastne skrýva za touto diagnózou, ktorá nie je celkom jasná rodičom najmä preto, že my lekári nedostatočne, alebo len povrchne oboznamujeme s podstatou tohoto ochorenia rodinných príslušníkov a možno aj preto je veľa nejasností, ktoré si vyžadujú správny pohľad.
Prevencia onkologických ochorení

MUDr. Ondrej Bangha, ChZP Apollo - 24.9.2003

   My ľudia nie sme ideálni v žiadnom smere. Vieme, že sa máme snažiť, a robíme si len stále zle. Mali by sme byť štíhli, vyšportovaní a oddýchnutí, sme naopak tuční,mľandraví a uťahaní. Nečudo, že potom len mrieme a mrieme. Veľmi často predčasne. Prevažne na srdcovocievne a nádorové ochorenia.
 

Copyright © 1996-2020 ComorraPharm s.r.o.
© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.
Články sú aktualizované a upravované publikačným systémom IPSA2002.