Apothéka.sk
Spravodajstvo z EÚTlačové správy Bolesť Cestovanie Editorial Informačné technológie ComorraPharm sro. Liečivé rastliny - Fytoterapia Medicínska história Medicínska technika Novinky Očkovanie Odborník radí Predstavujeme Vám… Prevencia Psychológia, neurológia Rodinný lekár Rozhovory Trendy v Európe Ústna hygiena Veterinárna sekcia Vitamíny, minerály a potravinové doplnky Vývoj & trendy vo farmácii Vývoj v medicíne Zákony, poisťovne Zdravá krása Zdravá racionálna výživa Zdravotnícka legislatíva Zdravý pohyb Zdravý životný štýl Životné prostredie

Informácie o produktoch Kompilácia, rešeršná práca Pôvodný článok PR článok - platená inzercia Preklad Vyhlásenia, Informácie, Výzvy

2011 / 4, 3, 2, 1
2010 / 4, 3, 2
2009 / 4, 3, 2, 1
2008 / 4, 3, 2, 1
2007 / 4, 2
2006 / 3, 1
2005 / 4, 3, 2, 1
2004 / 4, 3, 2, 1
2003 / 4, 3, 2, 1
2002 / 4, 3, 2, 1
2001 / 4, 3, 2, 1
2000 / 4, 3
Informačné technológie

Práve čítate vydanie 2007/2
sobota, 27. Február 2020 | dátum ostatnej aktualizácie: 10. Marec 2012 9:10
Jednotné kódy v lekárňach

Doc. Ing. PhDr. Július Ondrej, PhD., generálny riaditeľ Asociácie lekárnikov Slovenska - 7.6.2007

   Ambície Asociácie lekárnikov Slovenska majú naďalej kreatívne a ústretové podoby pre majiteľov verejných lekární a samozrejme aj v rámci svojich návrhov a opatrení pre parlament a vládu SR. V spolupráci so Slovenskou lekárnickou komorou sa snaží vždy nájsť priestor pre racionalizáciu lekárenskej starostlivosti s dôrazom na postavenie lekárnika a lekárne vo vzťahu k pacientom. Známe sú iniciatívy, ktoré explicitne korešpondujú so šetrením verejných zdrojov v oblasti liekovej politiky, ktoré zatiaľ nenašli profesionálnu a racionálnu odozvu..., problémy zdravotníctva by potom nemuseli rezonovať v polohe existencie zdravotných poisťovní. Skúsenosti jasne ukázali miesto a silu tohto združenia majiteľov verejných lekární..., dôkazom je realizovaný poradensko-konzultačný servis, vydávanie mesačníka pre lekárnikov manažérov a mnoho ďalších zmysluplných aktivít, medzi ktoré patrí najmä organizovanie workshopov pre majiteľov verejných lekární k akútnym témam a problémom.
Lieková karta pacienta

PharmDr. František Tamer, MagiSoft, spol. s r. o. Stará Ľubovňa - 18.5.2007

   Dominantnou úlohou lekárnika v súčasnej dobe, keď okrem nových účinných molekúl takmer denne vznikajú nové a nové liečivé prípravky z oblasti výživových doplnkov by mala byť ochrana pacienta pred ich nevhodnou kombináciou s liekmi ako i ich nežiadúcimi účinkami, ktoré nezriedka môžu zásadne ovplyvniť ba dokonca zmariť želaný účinok lieku.
Konferencia o PharmINFO ADC ČÍSELNÍKu a ADCNet. Frameworku

Mgr. Beata Prachárová, šéfredaktorka Lekárnických listov - 23.3.2007

   V bratislavskom hoteli Danube sa 23. februára t.r. konala konferencia o PharmINFO ADC ČÍSELNÍKu a ADCNet. Frameworku. Už z názvu je zrejmé, že išlo o konferenciu zameranú na oblasť informatizácie a sofistikovanej komunikácie, ktorá ide ruka v ruke s vývojom spoločnosti a vývojom nových informačných technológii v 21. storočí, ktoré neobídu ani oblasť zdravotníctva. Článok bol spracovaný podľa materiálov ku Konferencii o ADCC a ADCNet. Frameworku.
Zákaznícke, vernostné a pacientske karty v lekárni (časť. 2.)

Mgr. Igor Minarovič, PhD., predseda, Družstva lekární - 2.3.2007

   "Nemáte záujem o našu zákaznícku kartu?", "Máte našu vernostnú kartu?" Takéto otázky, ktoré bolo donedávna možné počuť iba na čerpacích staniciach a v supermarketoch, sa dnes pomaly, ale isto začínajú stávať každodennou súčasťou našej práce. Dnes už dokonca poznáme viacero modelov zákazníckych či pacientskych kariet v lekárni. Aké sú benefity týchto systémov pre pacienta, aké pre lekáreň a aké pre samotného lekárnika? Analýza satvu v Českej republike a na Slovensku.
Zákaznícke, vernostné a pacientske karty v lekárni (časť. 1.)

Mgr. Igor Minarovič, PhD., predseda, Družstva lekární - 16.2.2007

   "Nemáte záujem o našu zákaznícku kartu?", "Máte našu vernostnú kartu?" Takéto otázky, ktoré bolo donedávna možné počuť iba na čerpacích staniciach a v supermarketoch, sa dnes pomaly, ale isto začínajú stávať každodennou súčasťou našej práce. Dnes už dokonca poznáme viacero modelov zákazníckych či pacientskych kariet v lekárni. Aké sú benefity týchto systémov pre pacienta, aké pre lekáreň a aké pre samotného lekárnika? Analýza satvu v USA, Veľkej Británii a v Nemecku.
 

Copyright © 1996-2020 ComorraPharm s.r.o.
© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.
Články sú aktualizované a upravované publikačným systémom IPSA2002.