Apothéka.sk
Spravodajstvo z EÚTlačové správy Bolesť Cestovanie Editorial Informačné technológie ComorraPharm sro. Liečivé rastliny - Fytoterapia Medicínska história Medicínska technika Novinky Očkovanie Odborník radí Predstavujeme Vám… Prevencia Psychológia, neurológia Rodinný lekár Rozhovory Trendy v Európe Ústna hygiena Veterinárna sekcia Vitamíny, minerály a potravinové doplnky Vývoj & trendy vo farmácii Vývoj v medicíne Zákony, poisťovne Zdravá krása Zdravá racionálna výživa Zdravotnícka legislatíva Zdravý pohyb Zdravý životný štýl Životné prostredie

Informácie o produktoch Kompilácia, rešeršná práca Pôvodný článok PR článok - platená inzercia Preklad Vyhlásenia, Informácie, Výzvy

2011 / 4, 3, 2, 1
2010 / 4, 3, 2
2009 / 4, 3, 2, 1
2008 / 4, 3, 2, 1
2007 / 4, 2
2006 / 3, 1
2005 / 4, 3, 2, 1
2004 / 4, 3, 2, 1
2003 / 4, 3, 2, 1
2002 / 4, 3, 2, 1
2001 / 4, 3, 2, 1
2000 / 4, 3
Informačné technológie

Práve čítate vydanie 2007/4
streda, 10. Apríl 2020 | dátum ostatnej aktualizácie: 10. Marec 2012 10:10
Burn & Smoke on the water

Norbert Répás, ComorraPharm sro. - Komárno - 22.12.2007

   Bratislava - Budapešť - Štajerský Hradec ... fajčenie všade škodí zdraviu.
Využitie beta-glukánov v imunomoduláci

MUDr. Pavel Kostiuk, CSc., šéfredaktor, Edukafarm, Praha - 21.12.2007

   Negatívne pôsobiace civilizačné faktory (napr. znečistené životné prostredie, nesprávna výživa a životospráva, ale aj stres) prispievajú synergicky k systematickému preťažovaniu a poruchám funkcií imunitného systému s následným zvýšeným výskytom recidivujúcich alebo chronických infekčných chorôb, ale aj autoimunitných či onkologických ochorení.
Zdravé ústa - zdravé zuby po celý život!

CURAPROX, CURADEN Slovakia s.r.o., Dvojkrížna 47., 820 13 Bratislava - 11.12.2007

   CURADEN umožňujeme všetkým ústne zdravie vďaka vyvíjaniu nevyhnutných produktov a ich umiestňovaniu na trh. Ako priekopníci v oblasti individuálnej profylaxie sa koncentrujú najmä na dokonalú a zároveň jemnú starostlivosť o medzizubné priestory. Teraz máte možnosť získať zľavu 15% na prípravky CURADEN!
Je nakupovanie cez internet naozaj jednoduché?

Mgr. Renáta Pivodová, iLekáreň, - 25.11.2007

   Je nesporné, že fenoménom nového storočia sa stala informatizácia spoločnosti. Prienik informačných technológií je viditeľný v ekonomických, spoločenských, vzdelávacích ale i súkromných aktivitách ľudí. Informatizácia sa stáva prostriedkom pre ďaľší rozvoj nášho duševného a fyzického zdravia. Prieskumy ukazujú rastúci počet užívateľov, ktorí vo vyhľadávačoch zadávajú množstvo hesiel týkajúcich sa zdravia. Preto ani v zdravotníctve nie je možné prehliadnuť trendy, ktoré menia úlohu pacienta z pozície pasívneho pozorovateľa do polohy aktívneho spoluúčastníka pri určovaní a sledovaní liečebného postupu.
Nielen „lieky z internetu“ môžu zabíjať

Norbert Répás, ComorraPharm sro. - Komárno - 17.11.2007

   Nie je možné prehliadnuť niektoré trendy nového storočia (konsolidácia zdravotníckeho trhu, vzrastajúci tlak na efektivitu, rast dostupnosti informácií, napr. cez verejne prístupné databázy liekov, nástup nových technológií, prístup na internet a pod.), ktoré menia úlohu pacienta z pozície pasívneho pozorovateľa do polohy aktívneho spoluúčastníka pri určovaní a sledovaní liečebného postupu. Napriek prísne regulovaným podmienkam trhu liekov v EÚ zásluhou zmenených ekonomických podmienok, vplyvom vedeckých poznatkov v oblasti liečiv a liekov a postupného rastu vedomostí obyvateľstva, sa v posledných rokoch zvýšila potreba zjednodušiť cestu lieku k pacientovi. Bez využitia, prepojenia výpočtovej techniky a internetu v jednotlivých vedných disciplínach nemôžeme očakávať žiaduce výsledky. Jednou zo zjednodušených ciest je predaj OTC liekov cez internet. Tak, ako sa internet dostáva k širším masám populácie, mení sa aj charakteristika typického internetistu. Ten vyznáva aktívny spôsob života, pričom však globálnu počítačovú sieť zďaleka nevyužíva len na zábavu, ale povedzme aj na kontrolu a podporu liečebného postupu. Uvedený prístup poskytuje pre pacienta výhody individuálneho rozhodovania o vlastnom ochorení, resp. vlastnom zdraví.
50. výročie Conterganovej aféry

Norbert Répás, ComorraPharm sro. - Komárno - 16.11.2007

   Pre klinickú prax má osobitný význam konzumácia farmák pred počatím a v priebehu gravidity. Problematika účinku liekov na reprodukciu a na tehotenstvo pritom zaujíma nie len odbornú, ale aj laickú verejnosť. Svet si v týchto dňoch pripomína 50. výročie začiatku smutného škandálu menom Contergan.
Balená voda

Norbert Répás, ComorraPharm sro. - Komárno - 2.11.2007

   Spotrebitelia často spájajú balenú vodu so zdravým životom. Balená voda však nepredstavuje nijakú záruku, žeby mala byť zdravšia než je tá, ktorá tečie z vodovodných kohútikov. Balená voda nepredstavuje odpoveď ani nerieši problémy ľudí, ktorým chýba bezpečný zdroj vody. Článok sa pokúša poukázať na niektoré aspekty spojené s balením a s prepravou týchto vôd.
 

Copyright © 1996-2020 ComorraPharm s.r.o.
© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.
Články sú aktualizované a upravované publikačným systémom IPSA2002.