Apothéka.sk
Spravodajstvo z EÚTlačové správy Bolesť Cestovanie Editorial Informačné technológie ComorraPharm sro. Liečivé rastliny - Fytoterapia Medicínska história Medicínska technika Novinky Očkovanie Odborník radí Predstavujeme Vám… Prevencia Psychológia, neurológia Rodinný lekár Rozhovory Trendy v Európe Ústna hygiena Veterinárna sekcia Vitamíny, minerály a potravinové doplnky Vývoj & trendy vo farmácii Vývoj v medicíne Zákony, poisťovne Zdravá krása Zdravá racionálna výživa Zdravotnícka legislatíva Zdravý pohyb Zdravý životný štýl Životné prostredie

Informácie o produktoch Kompilácia, rešeršná práca Pôvodný článok PR článok - platená inzercia Preklad Vyhlásenia, Informácie, Výzvy

2011 / 4, 3, 2, 1
2010 / 4, 3, 2
2009 / 4, 3, 2, 1
2008 / 4, 3, 2, 1
2007 / 4, 2
2006 / 3, 1
2005 / 4, 3, 2, 1
2004 / 4, 3, 2, 1
2003 / 4, 3, 2, 1
2002 / 4, 3, 2, 1
2001 / 4, 3, 2, 1
2000 / 4, 3
Informačné technológie

Práve čítate vydanie 2010/3
štvrtok, 4. Apríl 2020 | dátum ostatnej aktualizácie: 10. Marec 2012 10:10
Európsky parlament predstavil nové nariadenie označovania potravín

Mgr. Monika Rodáková, Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre - 31.10.2010

   Informačná kancelária Európskeho parlamentu zrealizovala v mesiacoch september a október projekt pod názvom "Európsky parlament prichádza k Vám", ktorého cieľom bolo predstaviť občanom Slovenska návrh nového nariadenia o označovaní obalov potravín, ale tiež poukázať ako EP ovplyvňuje každodenný život občanov. Projekt vyvrcholil v dňoch 25. - 27.10. v Nitre sériou podujatí - verejným fórom pre občanov, odborným seminárom a tlačovou konferenciou, na ktorých sa zúčastnilo množstvo odborníkov z radov výrobcov potravín a obchodníkov, predstaviteľov Združenia spotrebiteľov, ale aj občanov a študentov.
Thomas J. Diekmann: Osvietený pacient sa zaujíma o vlastnú chorobu

Norbert Répás, ComorraPharm sro. - Komárno - 12.10.2010

   Thomas J. Diekmann sa narodil v roku 1947. Štúdium práva absolvoval na univerzitách v Hamburgu a Freiburgu. Od roku 1976 poskytuje právne služby najmä v oblastiach a odvetviach ako medzinárodné právo, duševné vlastníctvo, zdravotnícke právo (lieky, reklama, lekárenstvo), tlačové právo a obchodné právo. Je prezidentom Advonetu, ktorá združuje nezávislých právnikov v Európe. Je členom významných združení ako napr. Deutsch-Österreichisch-Schweizerischen Anwaltsvereinigung (DACH), International Bar Association (IBA), Union des Avocats Européens, European Community Trademark Association (ECTA), Association Internationale pour la Protection de la Propriété Industrielle (AIPPI), Deutschen Vereinigung für gewerblichen Rechtsschutz und Urheberrecht e.V. (GRUR). Vyše 10 rokov zastupuje najväčšiu zásielkovú lekáreň v EÚ DocMorris. Je poverený vedením kancelárie združenia európskych zásielkových lekární (EAMSP - European Association of Mail Service Pharmacies). V rozhovore sa vyjadruje k témam ako sledovanie pohybu liekov od výrobcu k pacientovi, falšovanie liekov, e-Health alebo zásielkové lekárne.
Letíme so sklerózou multiplex

Andrea Jarabáková, koordinátorka projektu, Fly for MS, Non-profit organization with 501(c)(3) U.S. federal tax-exempt status filled - 11.9.2010

   Bývalý investor na Wall Street letí cez 30 krajín sveta, vrátane Slovenska, aby zvýšil povedomie o skleróze multiplex a zorganizoval zbierky pre miestne organizácie. Kampaň "Letíme so sklerózou multiplex" umožní desiatkam chorých vzlietnuť na niekoľko minút.
Oliver Wolf Sacks, neurológ, majster dojemných ľudských príbehov

Norbert Répás, ComorraPharm sro. - Komárno - 5.9.2010

   Oliver Wolf Sacks je najmladší zo štyroch detí narodených v severnom Londýne manželom Samuela Sacksa (lekár) a Muriel Elsie Landau, jednej z prvých žien s povolaním lekárky v Anglicku. Medzi jeho bratrancov patria izraelský štátnik Abba Eban, spisovateľ a režisér Jonathan Lynn a ekonóm Robert Aumann. Prípadové štúdie z jeho zatiaľ ostatnej knihy “Musicophilia: Príbehy hudby a mozgu” (2007), boli uvádzané v renomovanom vedeckom seriáli “Musical Minds” televízie NOVA v USA a v ďalších vyše 100 krajinách sveta.
Môže zachrániť zrak miliónom

Norbert Répás, ComorraPharm sro. - Komárno - 3.9.2010

   Technika vytvorenia biosyntetickej rohovky môže zachrániť zrak miliónom ľudí. Prvé operácie na svete boli vykonané na desiatich pacientoch v roku 2008 v Linköpingu.
Neskutočný príbeh ortopéda, Blesk z čistého neba - Náhla Musicophilia

Norbert Répás, ComorraPharm sro. - Komárno - 23.7.2010

   Presne pred troma rokmi zverejnil časopis THE NEW YORKER úryvok z knihy Musicophilia od Olivera Sacksa pod názvom "A Neurologist’s Notebook, A Bolt from the Blue". Tony Cicoria mal 24 rokov, bol zdravý a robustný. Tento stredoškolský hráč amerického futbalu sa stal renomovaným ortopédom v malom mestečku v severnej časti štátu New York. Jedno jesenné popoludnie stál počas rodinného stretnutia pri pavilóne blízko jazera. Voľný preklad úryvku „A Bolt from the Blue: Sudden Musicophilia“ z knihy “Musicophilia: Tales of Music and the Brain” od Olivera Sacksa.
 

Copyright © 1996-2020 ComorraPharm s.r.o.
© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.
Články sú aktualizované a upravované publikačným systémom IPSA2002.