Apothéka.sk
Spravodajstvo z EÚTlačové správy Bolesť Cestovanie Editorial Informačné technológie ComorraPharm sro. Liečivé rastliny - Fytoterapia Medicínska história Medicínska technika Novinky Očkovanie Odborník radí Predstavujeme Vám… Prevencia Psychológia, neurológia Rodinný lekár Rozhovory Trendy v Európe Ústna hygiena Veterinárna sekcia Vitamíny, minerály a potravinové doplnky Vývoj & trendy vo farmácii Vývoj v medicíne Zákony, poisťovne Zdravá krása Zdravá racionálna výživa Zdravotnícka legislatíva Zdravý pohyb Zdravý životný štýl Životné prostredie

Informácie o produktoch Kompilácia, rešeršná práca Pôvodný článok PR článok - platená inzercia Preklad Vyhlásenia, Informácie, Výzvy

2011 / 4, 3, 2, 1
2010 / 4, 3, 2
2009 / 4, 3, 2, 1
2008 / 4, 3, 2, 1
2007 / 4, 2
2006 / 3, 1
2005 / 4, 3, 2, 1
2004 / 4, 3, 2, 1
2003 / 4, 3, 2, 1
2002 / 4, 3, 2, 1
2001 / 4, 3, 2, 1
2000 / 4, 3
Informačné technológie

Práve čítate vydanie 2011/2
štvrtok, 4. Apríl 2020 | dátum ostatnej aktualizácie: 10. Marec 2012 10:10
ALS v kontexte predkladanej Novely zákona o liekoch a zdravotníckych pomôckach

Doc. Ing. PhDr. Július Ondrej, PhD., člen prezídia Asociácie lekárnikov Slovenska - 28.8.2011

   Asociácia lekárnikov Slovenska od svojho vzniku exaktne preferovala vlastníctvo verejných lekární lekárnikmi a svojimi aktivitami i zázemím najmä z manažérskych a ekonomických hľadísk vyvíjala a vyvíja aktivity jasne smerujúce a podporujúce aj podporu slobodného a nezávislého lekárnického povolania. Práve preto počas svojej viac ako desaťročnej existencie intenzívne upozorňovala na možné riziká skryté v manažmente, ekonomike, marketingu i konkurencii v dimenziách verejných lekární a to najmä z pohľadu spornej legislatívy presadzovanej na základe buď skupinových a sponzorských ako aj záujmov niektorých finančných skupín na Slovensku.
Pozmeňujúce návrhy ALS k návrhu Zákona o liekoch a zdravotníckych pomôckach

Mgr. Igor Minarovič, PhD., viceprezident, Asociácie lekárnikov Slovenska - 28.8.2011

   Asociácia lekárnikov Slovenska v zmysle záverov Komisie pre liekovú politiku Výboru pre zdravotníctvo NR SR zo dňa 18. 8. 2011 v Bratislave odporúča akceptovať nasledovné pozmeňujúce návrhy a odporúčania v Zákone o liekoch a zdravotníckych pomôckach
Kartely a monopoly verzus lekárne v kontexte zákona o lieku

Doc. Ing. PhDr. Július Ondrej, PhD., generálny riaditeľ Asociácie lekárnikov Slovenska - 3.8.2011

   Zákon o lieku ako zákon zákonov pre lekárnikov i pacientov je už pridlho so všetkou silou protichodných zručností gladiátorských praktík v biznise na svete, kde je vraj dovolené všetko. Naozaj všetko?! Sme už jasne iba vyjazdené koľaje na ceste kartelov a monopolov nemoci z moci za všetky Judášove drobné?!
Športujeme s astmou alebo alergiou

MUDr. Katarína Bergendiová, PhD., Pneumo-alergo centrum, s.r.o., Bratislava - 31.7.2011

   Predpokladá sa, že pravidelné, primerané cvičenie a športovanie priaznivo ovplyvňuje imunitný systém, prináša pocit uvoľnenia, vyplavujú sa endorfíny. Na Slovensku však trpí približne každý druhý človek niektorým z prejavov alergie. Skoncovať s obľúbeným športom nie je potrebné, pomôžu vám imunoglukany.
Odbornosť je prekážkou biznismanov…aj na Slovensku (?)

PharmDr. Peter Stanko, Člen prezídia Slovenskej lekárnickej komory - 28.7.2011

   "Človek občas zakopne o pravdu, ale väčšinou sa pozbiera a pokračuje, akoby sa nič nestalo." (W. Churchill)
Otvorený list Asociácie lekárnikov Slovenska poslancom Národnej rady SR

Doc. Ing. PhDr. Július Ondrej, PhD., člen prezídia Asociácie lekárnikov Slovenska - 7.7.2011

   V súvislosti s vládnym návrhom Zákona o liekoch a zdravotníckych pomôckach práve prerokovávaným v pléne Národnej rady SR v prvom čítaní sa v mene lekárnikov, majiteľov lekární a pacientov Slovenska sa Asociácia lekárnikov Slovenska obrátila na poslancov so žiadosťou o zváženie podpory tomuto Zákonu a s návrhom na vrátenie Zákona späť predkladateľovi na jeho prepracovanie.
Marketingové alternatívy vo verejnej lekárni z pohľadu spotrebiteľského správania

Doc. Ing. PhDr. Július Ondrej, PhD., generálny riaditeľ Asociácie lekárnikov Slovenska - 11.5.2011

   Spoločenský a ekonomický pokrok za ostatných viac ako dvadsať rokov priniesol pre život človeka na Slovensku obrovské zmeny. Mnohé zmeny sa najskôr a najintenzívnejšie preniesli do oblasti spotreby v podobe zvýšenej ponuky, ale aj dopytu. Práve tieto axiómy zmenili kvalitu v spotrebiteľskom správaní sa človeka.
 

Copyright © 1996-2020 ComorraPharm s.r.o.
© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.
Články sú aktualizované a upravované publikačným systémom IPSA2002.