Apothéka.sk
Spravodajstvo z EÚTlačové správy Bolesť Cestovanie Editorial Informačné technológie ComorraPharm sro. Liečivé rastliny - Fytoterapia Medicínska história Medicínska technika Novinky Očkovanie Odborník radí Predstavujeme Vám… Prevencia Psychológia, neurológia Rodinný lekár Rozhovory Trendy v Európe Ústna hygiena Veterinárna sekcia Vitamíny, minerály a potravinové doplnky Vývoj & trendy vo farmácii Vývoj v medicíne Zákony, poisťovne Zdravá krása Zdravá racionálna výživa Zdravotnícka legislatíva Zdravý pohyb Zdravý životný štýl Životné prostredie

Informácie o produktoch Kompilácia, rešeršná práca Pôvodný článok PR článok - platená inzercia Preklad Vyhlásenia, Informácie, Výzvy

2011 / 4, 3, 2, 1
2010 / 4, 3, 2
2009 / 4, 3, 2, 1
2008 / 4, 3, 2, 1
2007 / 4, 2
2006 / 3, 1
2005 / 4, 3, 2, 1
2004 / 4, 3, 2, 1
2003 / 4, 3, 2, 1
2002 / 4, 3, 2, 1
2001 / 4, 3, 2, 1
2000 / 4, 3
Informačné technológie

Práve čítate vydanie 2001/1
štvrtok, 4. Apríl 2020 | dátum ostatnej aktualizácie: 10. Marec 2012 10:10
FSME – IMMUN – najspoľahlivejšia ochrana proti kliešťovej encefalitíde

PharmDr. Monika Hollósy, Lekáreň pri Váhu - Komárno - 17.3.2001

   Kliešť Ixodes ricinus je prenášačom baktérie – spirochéty Borrelia burgdorferi (pôvodcom boreliózy). Okrem toho však môže prenášať i vírus kliešťovej encefalitídy. Prvé štádium má nešpecifické chrípkové príznaky, po 1 – 3 týždňoch sa môžu prejaviť príznaky zápalového postihnutia mozgu a mozgovýh obalov (tuhosť krku, slabosť končatín, poruchy vedomia, kŕče a pod.). Odporúča sa aktívna imunizácia osôb, ktorí môžu prísť do kontaktu s kliešťom.
Zrušenie plurality v zdravotnom poistení

MUDr. Vladimír Balogh, predseda Združenia zdravotných poisťovní SR, gen. riaditeľ ChZP APOLLO - 15.3.2001

   Zdravotníctvo sa potáca nad finančnou priepasťou. Ministerstvo zdravotníctva hľadá reálne východiská. Momentálne z nich najväčšmi vzrušuje názor, že treba zrušiť pluralitu v zdravotnom poistení a bude existovať len jedna zdravotná poisťovňa.
Energetické hodnoty potravín

Mgr. Kristína Kánaiová, Lekáreň pri Váhu - Komárno - 23.2.2001

   Tabuľka energetických hodnôt potravín Vám pomôže si sledovať energetickú hodnotu Vašej potravy a tak budete presne vedieť, koľko energie ste prijali. Túto hodnotu si budete môcť potom porovnať s výdajom energie podľa fyzickej aktivity.
Zdravá racionálna výživa

PharmDr. Monika Hollósy, Lekáreň pri Váhu - Komárno - 22.2.2001

   Poriadok vo výžive je nevyhnutným základom pre zdravie, pohodu, odolnosť a výkonnosť. Človek je taký, ako sa stravuje. Túto zásadu si treba neustále opakovať. Ani jeden faktor vonkajšieho prostredia nepôsobí na funkcie buniek tak priamo a intenzívne, ako výživa. Nestriedmosť a nedostatok sebadisciplíny, ale aj prostá nevedomosť sú základným zlom všetkých civilizačných chorôb.
Rastlinka s menom Echinacea

Mgr. Kristína Kánaiová, Lekáreň pri Váhu - Komárno - 13.2.2001

   Echinacea angustifolia pôvodom zo Severnej Ameriky sa dostala do Európy začiatkom 20. storočia a stala sa špičkovým prípravkom na zvyšovanie obranyschopnosti organizmu. Indiáni už dávno v minulosti používali jej korienky na ošetrovanie nehojivých rán, hnisavých zápalov a na rany po uštipnutí hadom.
Cestovanie bez rizika

Mgr. Marianna Maťková, Lekáreň Kelemantia - Iža - 10.2.2001

   Pri plánovaní zahraničného pobytu je potrebné informovať sa v predstihu aspoň dvoch mesiacov v územne príslušnom ŠZÚ (štátny zdravotný ústav), či je očkovanie potrebné a kedy sa môže uskutočniť. Pri očkovaní sa obyčajne aplikuje viac vakcín, ktoré sa môžu podávať v niekoľkých dávkach. Medzi vakcínami i dávkami musia byť dodržané predpísané časové intervaly. Ak sa cestujúci dostaví do očkovacieho strediska neskoro, nie je možné očkovanie vykonať v optimálnom rozsahu.
Homeopatia - časť 1.

PharmDr. Alena Turnerová, Lekáreň LACHESIS - Komárno - 4.2.2001

   V dnešnej dobe pretechnizovaného a prechemizovaného sveta, keď je človek vystavený obrovskej záťaži duševnej i fyzickej, sa v zahraničí, ale i u nás, čoraz viac dostávajú do popredia liečebné metódy mimo klasickej medicíny. Jednou z nich je i homeopatia. Homeopatiu ako teóriu a liečebnú metódu možno nájsť už v starom Grécku v Hippokratových spisoch. Otec medicíny už vtedy vyhlásil: "Rovnakí činitelia, ktorí chorobu vyvolávajú, ju tiež liečia." V priebehu nasledujúcich storočí dospeli aj iní lekári k podobným záverom, ale nedokázali z nich vyvodiť praktické dôsledky.
 





Copyright © 1996-2020 ComorraPharm s.r.o.
© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.
Články sú aktualizované a upravované publikačným systémom IPSA2002.